„VDU žmonės ir 35“. Dr. Vaida Jurgilė

VDU atkūrimo 35-mečiui skirtoje videoįrašų serijoje „VDU žmonės ir 35“ šįkart pažindinamės su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos lektore dr. Vaida Jurgile.

Pokalbyje su VDU dėstytoju, alumnu, menininku Arniu Aleinikovu lektorė papasakojo, kokia vieta universitete yra jos mėgstamiausia, kuriuos stereotipus apie mokytojus norėtų sulaužyti, kokia yra šiuolaikinė mokykla ir joje besimokanti naujoji karta bei koks turėtų būti šiuolaikinis mokytojas.

„Pirmiausia, šiuolaikinis mokytojas turėtų laužyti įsišaknijusias normas, stereotipus, kurių tikrai labai daug mokytojo darbe. Kitas svarbus momentas – empatiškumas, nes šiuolaikiniai vaikai tikrai vertina mokytoją, kuris yra empatiškas ir įsiklauso į juos. Šiuolaikinis mokytojas turi būti ir naujoviškas – kadangi švietimo sistema transformuojasi, aš manau, kad šis žodis yra labai tinkamas“, – pabrėžia Vaida, atskleidusi, jog nemėgstamiausios pamokos mokykloje ji neturėjo, o dabar didžiausia jos svajonė – parašyti daugiau knygų.

Universitetui 35-mečio proga V. Jurgilė palinkėjo ir toliau eiti teisingu keliu. „VDU yra prestižinis universitetas, per 35 metus išaugęs labai. Linkiu, kad jis nežengtų nei vieno žingsnio atgal, eitų toliau, kadangi jis yra pasirinkęs labai teisingą kelią – jis yra labai matomas, labai tarptautiškas ir yra labai smagu matyti universiteto augimą“, – džiaugėsi lektorė.

***

Vytauto Didžiojo universitetui švenčiant atkūrimo ir artes liberales studijų atsiradimo Lietuvoje 35-metį, kviečiame bendruomenę artimiau susipažinti vieniems su kitais. Kuo studentai, dėstytojai, darbuotojai gyvena ne tik universitete, bet ir laisvalaikiu? Kokie pomėgiai mums teikia džiaugsmą, kokiomis veiklomis užpildome savo laisvesnes minutes? Specialioje videoįrašų serijoje „VDU žmonės ir 35“ – nuoširdžios pažintys su universiteto žmonėmis, kuriuos visus vienija artes liberales dvasia.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *