VDU vyks virtualios bibliotekos ELVIS mokymai

Spalio 14 d. 14 val. Leonido Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23) VDU bendruomenės narius kviečiame į virtualios bibliotekos ELVIS mokymus.

Knygos tekstą gali ne tik skaityti, bet ir išgirsti bei paliesti. ELVIS – tai virtuali biblioteka, kuria gali naudotis visi, negalintys skaityti įprastai. Čia saugoma aibė garsinių ir skaitmeninių knygų!

Sužinosite, kam skirtas ELVIS, kokias garsines knygas ir pritaikytus vadovėlius jame galima rasti, kas yra DAISY knyga ir kuo ji gali būti naudinga žmogui, kuris turi regėjimo, skaitymo sutrikimų, kuris dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių ar ilgai sėdėti.

Naudotis ELVIS kviečiami:

• asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
  • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
  • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
  • silpnaregiai ir neregiai;
  • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
  • ir visi kiti, kurių galbūt nepaminėjome.

2018-2021 m. Vytauto Didžiojo universiteto biblioteka dalyvavo projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ veikloje. Projekto tikslas – padidinti paslaugų, skirtų žmonėms, negalintiems skaityti įprasto formato teksto, prieinamumą organizuojant jų informacinį aptarnavimą bei aprūpinimą savišvietai ir studijoms reikalingais leidiniais per Lietuvos bibliotekų tinklą.

VDU bendruomenės nariai, negalintys skaityti įprasto spausdinto teksto, projekto dėka įgijo galimybę naudotis ne tik 600 įgarsintų studijoms, mokslui ir savišvietai skirtų knygų, taip pat visose VDU bibliotekose buvo įdiegta speciali įranga – staliniai ir nešiojami grotuvai. Įgarsinimui VDU ir kiti projekto partneriai atrinko aktualiausias, geriausiai vartotojų poreikius atitinkančias pastaraisiais metais išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas. Jomis naudotis vartotojai galės prisijungę į Lietuvos aklųjų bibliotekos informacinę sistemą ELVIS, kuri vykdant projektą buvo atnaujinta ir patobulinta.

Daugiau informacijos apie virtualią biblioteką ELVIS

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *