VDU vyko T4EU konferencija PROF-SYNERGY, skirta visų darbuotojų profesiniam meistriškumui

53

Balandžio 9–11 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko tarptautinė „Transform4Europe“ aljanso konferencija „Enhancing Professional Excellence: Synergy of Academic and Non-Academic Staff (PROF-SYNERGY)“ („Profesinio meistriškumo stiprinimas: akademinio ir neakademinio personalo sinergija (PROF-SYNERGY)“).

Ši VDU organizuojama konferencija yra T4EU tęstinių renginių serijos dalis, tęsianti anksčiau vykusių „Inno-Methods“ konferencijų tradicijas, kurios buvo skirtos inovatyviems aukštojo mokslo mokymo ir mokymosi metodams.

Šių metų renginys išsiskyrė svarbiu pokyčiu: jis pirmą kartą suvienijo akademinius ir neakademinius darbuotojus, siekiant skatinti gilesnį jų bendradarbiavimą. Profesinio tobulėjimo ir kompetencijų stiprinimo interaktyviose sesijose organizatoriai siekė skatinti prasmingą dialogą ir bendradarbiavimą tarp įvairių aukštojo mokslo sričių specialistų. Ši nauja renginio forma pabrėžė profesinio ir kolektyvinio tobulėjimo svarbą akademinėje bendruomenėje.

VDU studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė sveikino šį pokytį ir pažymėjo, kad bendrakūra ir bendradarbiavimas leidžia pasiekti viską: „Transform4Europe“ yra erdvė, kur sinergijoje tarp skirtingų idėjų ir patirčių gimsta nauji sprendimai bei inovacijos.

„Prieš ketverius metus, kurdami naujos kartos profesinio tobulėjimo koncepciją, apjungiančią akademinį ir neakademinį personalą, nebuvome tikri, ar tai pavyks įgyvendinti, bet mums pavyko, ir tai veikia. Europos Komisija šią koncepciją pripažino unikalia tarp visų Europos aljansų. Todėl labai džiaugiuosi, kad mūsų partnerystė T4EU aljanse įgauna pagreitį ir kad jau matome išskirtinius rezultatus“, – kalbėjo dr. S. Pilkienė.

VDU rektorė elektė, profesorė dr. Ineta Dabašinskienė, T4EU institucinė koordinatorė, išreiškė nuoširdžią padėką visiems, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

„Esu labai dėkinga VDU T4EU institucinei komandai, universiteto Profesinių kompetencijų vystymo centrui bei VDU Švietimo akademijai už kruopštų ir efektyvų darbą organizuojant tokio masto renginį, kuris pritraukė dalyvių iš daugiau nei 10 Europos šalių. Taip pat dėkoju jiems už tai, kad pavyko sukurti naują renginių modelį, kuriame ne tik klausomasi, bet ir dalijamasi idėjomis, praktika bei mokomasi vieniems iš kitų“, – teigė prof. dr. Dabašinskienė.

Konferencijoje dalyvavo „Transform4Europe“ aljanso institucijų pranešėjai ir ekspertai, kurie dirbdami grupėse dalinosi įžvalgomis apie inovatyvius mokymo metodus, viso gyvenimo mokymosi kompetencijas, skaitmenines mokymosi technologijas bei atsparumo gebėjimus.

Atidarymo dieną trys pagrindiniai pranešėjai pristatė aktualias temas: prof. dr. Vesna Kovač iš Rijekos universiteto (Kroatija) kalbėjo apie inovatyvius dėstymo metodus ir tai, kas vyksta už sėkmingų studentų pasiekimų užkulisių; VDU lektorius Kristijonas Jakubsonas aptarė dirbtinio intelekto privalumus, pavojus ir iššūkius švietimo srityje; prof. dr. Inga Minelgaitė iš Islandijos universiteto analizavo orientavimosi į rezultatus problematiką švietime, projektifikacijos reiškinį bei būdus kurti tikrą poveikį.