Projekto pagrindinis tikslas – kurti darnią visuomenę, kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti prasčiau besimokantiems ar socialinėje atskirtyje gyvenantiems 3–6 klasių moksleiviams, kurie projektui yra atrenkami pagal socialinio darbuotojo ir psichologo paruoštas charakteristikas.
Projekto metu savanoriai studentai dvi valandas kartą per savaitę bendrauja su jiems paskirtu moksleiviu ir padeda mokytis, supažindina su universitete ar Kauno mieste esančiomis veiklomis bei kartu turiningai leidžia laiką.
„Kelrodės žvaigždės“ projektas Vytauto Didžiojo universitete trunka visus mokslo metus, nuo rugsėjo iki birželio mėn.
- Sekti naujienas vdu.lt tinklapyje;
- Užpildyti registracijos anketą, kurios nuorodą galima rasti paviešintoje naujienoje apie ieškomus savanorius-mentorius;
- Sulaukti pakvietimo į motyvacinį pokalbį;
- Po rezultatų paskelbimo, atvykti į organizuojamus mokymus;
- Po mokymų pasirašyti savanorystės sutartį bei susitarimą dėl projekto veiklų.
Galimybė aplikuoti skelbiama rugsėjo mėn.
„Projektas padarė įtaką tiek mano, tiek moksleivio gyvenimui. Pačioje pradžioje mano mokinė atrodė gana drovi, tačiau projekto eigoje pastebėjau, jog ji tapo drąsesnė, atviresnė, nebebijo būti savimi. Ši nuoširdi draugystė paskatino prisiminti savo vaikystę bei pasitikėti tiek savimi, tiek mokiniu. Esu labai dėkinga šiam projektui, kuris leido suprasti, jog draugystei amžiaus ribų nėra!“ – pastebėtais pokyčiais dalinasi savanorė-mentorė.
„Labai smagu, kad moksleiviai turi galimybę dalyvauti šiame projekte ir bendrauti su studentais – tuo pačiu geriau pažindami ir save, atrasdami daugiau galimybių, dalyvaudami įvairiose veiklose. Dalyvavimas „Kelrodėje žvaigždėje“ mokiniams padeda įveikti įvairius bendravimo barjerus – ypač tiems, kurie yra uždaresni, nedrąsūs. Štai vienam moksleiviui projekto pradžioje tikrai buvo sudėtingiau bendrauti, tuo pačiu ir studentei nebuvo lengva, tad labai smagu, kad projekto eigoje jiems pavyko atrasti ryšį, bendrą kalbą, ir bendravimas ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais tapo daug lengvesnis“, – apie projekto naudas pasakoja vienos iš mokyklų socialinė pedagogė.
„Šis projektas apjungia studentus ir moksleivius į gražią bendrystės sinergiją. Abu dalyviai patobulina gebėjimus, kaip tą bendrystę sukurti ir plėtoti, galbūt prisitaikyti ar suderinti asmeninius skirtumus bei interesus, gebėti komunikuoti ir susitarti. Tai gebėjimai, kurių jauniems žmonės ypač reikia, o praktiškai juos išsiugdyti tokių palankių aplinkybių, kaip šiame projekte, ne visada pavyksta atrasti“, – projekto svarbą akcentuoja VDU komunikacijos prorektorė.
„Labai gražu matyti, kaip auga mokinio ir studento tarpusavio santykis, ryšis, kaip jie mokosi kartu. Šiais metais teko pabendrauti ir su tėveliais, kurie vienbalsiai teigė, jog projektas yra „gėris“ ir vaikai noriai jame dalyvauja. Manau, kad ranka apčiuopiamų pokyčių nėra ir negali būti, nes bendravimas, santykis, tarpusavio ryšis – nuolat kintantis. Labai lauksime kitų metų ir naujo projekto „Kelrodė žvaigždė“ sezono“, – įspūdžiais apie projektą dalijasi vienos iš mokyklų socialinė pedagogė.