VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos universitetu

2445 7

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nandžingo aeronautikos ir astronautikos universitetu (Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, NUAA) Kinijoje. Šia sutartimi, kuri buvo pasirašyta virtualiai, siekiama įtvirtinti jau daugiau nei 10 m. plėtojamus ryšius tarp dviejų aukštojo mokslo įstaigų bei užtikrinti mokslinių tyrimų vykdymą.

Dar 2014 m. tarp VDU Švietimo akademijos (tuometinio LEU) ir NUAA buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri buvo atnaujinta 2020 m., o šiemet – pasirašyta oficialiai. Šiuo metu VDU bendrai su NUAA yra vykdomas mokslininkų grupių projektas „Skraidančių mikrorobotų naujo tipo judesio vykdiklių kūrimas“, Nr. S-MIP-17-51, finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos (LMT).

Su šio Kinijos universiteto mokslininkais VDU Švietimo akademijos profesorius habil. dr. Piotras Vasiljevas bendradarbiauja jau daugiau nei 10 m. Profesorius savo vykdomais tyrimais ir įdirbiu yra prisidėjęs prie elektronikos išradimų patentų kūrimo, Kinijoje gavęs ne vieną apdovanojimą. Profesorius habil. dr. P. Vasiljevas ir kiti VDU veikiančio klasterio „Išmaniosios technologijos ir medžiagos taikomojoje fizikoje“ mokslininkai jau ne vienerius kasmet vyksta į Nandžingo aeronautikos ir astronautikos universitetą atlikti mokslinių tyrimų, tad pasirašyta sutartis įgalins dar labiau plėsti vykdomų tyrimų lauką.

VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovo Vaido Dačiolos teigimu, Kinijos universitetui šios sutarties pasirašymas – ypatingai svarbus žingsnis. „Mūsų partneriams iš Nandžingo aeronautikos ir astronautikos universiteto buvo svarbu oficialiai įtvirtinti jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą. Šia sutartimi siekiama ne tik paskatinti mokslininkų mainus ar suteikti galimybę kartu su partneriais plėsti mokslinių straipsnių publikavimo galimybes. Kinijos universitetui taip pat labai svarbu turėti partnerių Europoje, iš kurių Lietuvoje jais pasirinko mus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU). Be abejo, ši sutartis yra susijusi ir su galimybe gauti papildomą finansavimą iš Kinijos Liaudies Respublikos Vyriausybės, kas paskatintų ne tik vykdomų tyrimų plėtojimą, bet ir paties mokslo lygio kilimą – naujų idėjų ir projektų vystymo galimybes“, – kalbėjo V. Dačiola.