Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Mentorių programa pradėta vykdyti 2003–2004 m. m. Tai VDU Tarptautinių ryšių departamento (TRD) koordinuojama veikla.
VDU mentorius – tai aktyvus, kupinas idėjų, atsakingas, galintis skirti laiko studentas, savo noru sutinkantis padėti VDU užsienio studentams adaptuotis ir socializuotis akademinėje bendruomenėje, Kaune, Lietuvoje bei pasiruošęs patirti naujų įspūdžių, įgauti naujų įgūdžių ir praplėsti savo pažinčių ratą visame pasaulyje.
Kaip ši programa yra taikoma praktikoje? Užsienio studentams, vykstantiems studijoms ar praktikai į kitą šalį, yra priskiriamas mentorius – vietinis studentas, geriausiai galintis papasakoti apie savo universitetą, miestą, šalį, bei gebantis padėti įvairiose situacijose. Mentorius susisiekia su užsienio studentu dar prieš jam atvykstant, atsako į rūpimus klausimus. Užsienio studentui atvykus, mentorius jį pasitinka, palydį į gyvenamąją vietą, pirmosiomis savaitėmis padeda susiorientuoti naujoje aplinkoje bei visą studijų laikotarpį palaiko ryšius su studentu, padeda spręsti iškilusias problemas, atsako į iškylančius klausimus.
Nors mentorystė yra grindžiama savanorystės principu ir mentoriai veikia neatlygintinai, vis dėl to egzistuoja gausybė priežasčių, kodėl verta tapti mentoriumi.
Kiekvienas studentas, prisijungęs prie VDU Mentorių programos, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių bei politinių įsitikinimų, amžiaus turi galimybę: