VDU Garbės daktaro regalijos įteiktos prof. dr. Irinai Pilverei

Rugsėjo 27 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) surengtas iškilmingas VDU Senato posėdis, kurio metu Garbės daktaro regalijos įteiktos buvusiai Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto (LGMTU) rektorei (2014–2024 m.), profesorei, vyriausiajai mokslo darbuotojai dr. Irinai Pilvere.

VDU Garbės daktaro vardas prof. dr. I. Pilvere skirtas už nuopelnus tarptautinio bendradarbiavimo srityje ir reikšmingą indėlį į žemės ūkio mokslų ir studijų stiprinimą kuriant tvarią Lietuvos ir pasaulio ateitį. Profesorė yra pelniusi 42 apdovanojimus, iš jų ir kelias LŽŪA rektoriaus padėkas už ilgametį darbą ir svarų indėlį į žemės ūkio mokslą ir glaudų bendradarbiavimą.

Savo sveikinimo kalboje VDU Senato pirmininkas prof. Ričardas Krikštolaitis pabrėžė, jog nuo pat universiteto įkūrimo, daugiau nei šimtui iškilių asmenybių, tarp kurių: Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, Latvijos Respublikos prezidentė Vaira Vīķe-Freiberga, pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, poetas Česlovas Milošas, rašytoja Svetlana Aleksijevič ir daugelis kitų, suteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

Prof. Ričardas Krikštolaitis

„Man labai džiugu, jog šiandien į šių žmonių gretas galime įrašyti ir profesorės dr. Irinos Pilveres vardą, kuri dar nuo 2006 m. palaiko glaudžius ryšius su VDU Žemės ūkio akademija mokslo ir studijų projektuose”, – kalbėjo R. Krikštolaitis.

Iškilmingo VDU Senato posėdžio svečiams pristatydama profesorę I. Pilvere, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė atkreipė dėmesį, jog profesorė I. Pilvere yra aktyvi tarptautinio lygio mokslininkė, sukaupusi didžiulę mokslinę patirtį ekonomikos, kaimo plėtros, žemės ūkio politikos srityse, paskelbusi per 320 mokslinių publikacijų.

„Profesorė yra dalyvavusi kaip projektų vadovė ar tyrėja 24 tarptautiniuose ir 86 nacionaliniuose mokslinių tyrimų projektuose, kurių mokslinis dėmesys skiriamas žemės ūkio ir kaimo plėtrai, žemės naudojimo efektyvumui, bendrai žemės ūkio politikai ir kitoms sritims. Tyrimų rezultatus ji yra pristačiusi 88 tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Septynerius metus ji yra vizituojanti profesorė ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultete, dėsto studijų dalyką „Bioekonomika“. Mokslininkė taip pat yra ŽŪA organizuojamų BOVA kursų lektorė. Ji yra buvusi Ekonomikos ir Vadybos krypčių disertacijų gynimo komitetų narė, trijų ŽŪA doktorantų stažuočių Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universitete vadovė. Nuo 2015 m. prof. dr. I. Pilvere yra ŽŪA organizuojamos tarptautinės mokslinės konferencijos „Kaimo plėtra“ mokslinio komiteto narė ir plenarinių pranešimų autorė. Kartu su Žemės ūkio akademijos mokslininkais profesorė yra įgyvendinusi mokslo ir studijų projektus, publikavusi bendrų mokslinių tyrimų rezultatus žurnaluose, referuojamuose tarptautinėse duomenų bazėse.

Prof. dr. Astrida Miceikienė

Profesorė dr. I. Pilvere yra žinoma ne tik kaip didžiulę kompetenciją turinti mokslininkė, bet ir visada savo vertybėms: sąžiningumui, jautrumui, nepriklausomybei, etiškumui, bendradarbiavimui ir nuolatiniam atvirumui naujoms idėjoms, ištikima asmenybė”, – teigė VDU ŽŪA kanclerė.

Sveikinimo žodį taip pat taręs VDU rektorius prof. Juozas Augutis džiaugėsi, jog profesorė. I. Pilvere papildė universiteto bendruomenės gretas.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis

Iškilmingame VDU Senato posėdyje dalyvavusi Latvijos ambasadorė Lietuvoje Solveiga Silkalna pabrėžė profesorės indėlį stiprinant Baltijos šalių, ypač Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimą akademinėje ir žemės ūkio srityse. „Esame Europos Sąjungos valstybės narės ir norėdamos pasiekti geriausių rezultatų įgyvendinant žemės ūkio politiką ES lygmeniu bei rodyti lyderystę, turime laikytis išvien. Ypač šiuo metu, kai Rusija kėsinasi sugriauti pasaulyje egzistuojančią taiką”, – kalbėjo ambasadorė.

Latvijos ambasadorė Lietuvoje Solveiga Silkalna

Profesorę I. Pilverę sveikino ir buvęs Aleksandro Stulginskio universiteto (dabar VDU Žemės ūkio akademija) rektorius prof. Antanas Maziliauskas ir VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanas prof. dr. Bernardas Vaznonis.

Prof. Antanas Maziliauskas

Atsiimdama jai įteiktas VDU Garbės daktaro regalijas, prof. dr. I. Pilvere aptarė savo vykdytą mokslinę, akademinę veiklą, profesinį kelią, įgyvendintus projektus, bendradarbiavimą su VDU ŽŪA.

Prof. dr. Irina Pilvere

„Manau, jog yra labai svarbu ne tik kaupti patirtį, bet ir ja dalintis, ypač su studentais. Tikiuosi, jog jau daug metų besitęsiantis bendradarbiavimas su VDU Žemės ūkio akademija ateityje tik dar labiau stiprės. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog nuo šios dienos esu Vytauto Didžiojo universiteto dalimi”, – kalbėjo profesorė dr. I. Pilvere.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *