T4EU ketvirčio naujienlaiškis studentams, tyrėjams ir darbuotojams

Aljanso „Transform4Europe“ (T4EU), kuriam priklauso Vytauto Didžiojo universitetas, ketvirčio naujienlaiškyje apžvelgiamos įvairios veiklos ir galimybės studentams, tyrėjams ir darbuotojams.

Studentams

• Kalbos kursai Saro krašto universitete (liepos–rugpjūčio mėn.): Saro krašto universitetas pasiūlė intensyvius prancūzų (A2–B2) ir anglų kalbos atnaujinimo kursus.
  • Atvirojo mokslo paskaita: visuomenės pasitikėjimas mokslu (liepos 3 d.): prof. Rainer Bromme (Miunsterio universitetas) vedė nuotolinę paskaitą apie pasitikėjimą mokslu, ginčus ir mokslo komunikaciją. Daugiau informacijos apie renginį.
  • (Co)Happiness laboratorija – vasaros kursai Vytauto Didžiojo universitete (rugpjūčio 27–29 d.): šis kursas bus skirtas laimės sąlygų kūrimui iššūkių metu. Daugiau informacijos apie vasaros kursus.
  • “Heritage at Work” seminaras Silezijos universitete (spalio 21–25 d.): šiame regioniniame seminare bus nagrinėjamas kultūros paveldas ir jo geografiniai matmenys. Daugiau informacijos apie renginį.
  • Atviras kvietimas teikti studentų iniciatyvas: studentai buvo kviečiami kurti bendradarbiavimo ir tvarumo iniciatyvas ir siūlymus tarp aljanso partnerių.

Tyrėjams

• Pradinio finansavimo programa: T4EU jungtinė doktorantūros paramos tarnyba skatina mokslinius tyrimus, vykdydama pradinio finansavimo programą iniciatyvoms, kuriose dalyvauja bent du T4EU universitetai. Platesnė informacija.
  • T4EU doktorantūros studijų kryptys Silezijos universitete: Silezijos universitetas pradeda naują doktorantūros studijų kryptį T4EU konsorciume. Sužinokite daugiau.
  • T4ERI tarpregioninis politikos forumas ir suinteresuotųjų šalių asamblėja (rugsėjo 10–12 d.): dėmesys bus skiriamas tvariam vystymui(si) ir aplinkos transformacijai. Sužinokite daugiau.

Darbuotojams

• Darbuotojų savaitė: universitetų modernizavimas Žano Monė universitete (rugsėjo 24–26 d.): šis renginys bus skirtas universitetų modernizavimui T4EU sistemoje. Sužinokite daugiau apie renginį.

Praėję renginiai ir iniciatyvos

• T4EU savaitė Trieste ir Kopere (gegužės 20–24 d.): savaitės metu vyko įvairūs renginiai studentams, doktorantams, vadovams, tyrėjams ir poilsiautojams. Žiūrėkite fotoreportažą „Facebook“ tinkle.
  • Pirmoji T4EU Science Café: Ar karą galima išgydyti kultūra? (birželio 25 d.): šiame renginyje buvo nagrinėjamas kultūros vaidmuo šalinant karo padarinius. Išsami informacija apie renginį.
  • Bendrų studijų programų kūrimo seminaras (birželio 17 d.): šis seminaras buvo skirtas bendros švietimo strategijos T4EU sistemoje kūrimui. Išsami informacija apie seminarą.
  • Konferencija „Europos upės – problemos ir iššūkiai“ (kovo 22 d.): USil Silezijos vandens centras organizavo tarptautinę konferenciją vandens klausimais. Plačiau.
  • Atvira paskaita „Duomenų apsauga ir moksliniai tyrimai“ (balandžio 26 d.): Estijos dailės akademijoje buvo surengta paskaita apie asmens duomenų apsaugos taisykles. Plačiau.
  • Bendrų programų kūrimas tarp T4EU universitetų (kovo 27 d.): Žano Monė universiteto (ŽMU) organizuotas seminaras apie bendrų programų su Europos laipsniais kūrimą. Seminarą galite peržiūrėti ŽMU „Youtube“ kanale.
  • Vytauto Didžiojo universiteto vizitas Mariupolio universitete (gegužė): VDU delegacija lankėsi Ukrainoje ir dalyvavo Mariupolio valstybinio universiteto organizuotoje strateginėje sesijoje.
  • T4EU studentai Europos studentų asamblėjoje 2024 m.: Aljanso universitetų studentai dalyvavo diskusijose ir formulavo politikos rekomendacijas.

T4ERI („Transform4Europe“ moksliniai tyrimai ir inovacijos)

• Europos Komisija pripažino T4ERI strategiją: T4ERI projekto parengtą lėšų rinkimo strategiją pripažino ir paskelbė Europos Komisija. Plačiau.
  • Antrasis Open Science Snack „Mitai apie atvirąjį mokslą“ buvo skirtas išsklaidyti dažniausiai pasitaikantiems mitams ir klaidingoms nuomonėms apie atvirąjį mokslą. Naujienlaiškis.
  • T4ERI apskritojo stalo diskusija: Visuomenės įtraukimas į MTTP  (gegužės 21 d.): buvo nagrinėjamos visuomenės įtraukimo į mokslinius tyrimus ir inovacijas strategijos. Plačiau.
  • T4ERI tarpregioninis politikos forumas ir suinteresuotųjų šalių asamblėja (rugsėjo 10–12 d.): dėmesys bus skiriamas tvariam vystymuisi ir aplinkos transformacijai. Sužinokite daugiau.

T4EU studentų taryba

• Jūsų balsas svarbus: Studentų taryba yra pagrindinis studentų atstovavimo organas T4EU aljanse.
  • Mes Jums atstovaujame: Tarybą sudaro 20 narių iš partnerių universitetų, kurie aktyviai dalyvauja sprendimų priėmimo procesuose.
  • Palaikykite ryšį: Taryba stiprina bendradarbiavimą su jungtine komunikacijos grupe, kad pagerintų komunikaciją ir įsitraukimą visuose narių universitetuose.

Daugiau informacijos rasite „Transform4Europe“ interneto svetainėje arba susisiekę su mumis el. paštu t4eu-vco[eta]us.edu.pl.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *