Kultūros paveldas ir turizmas

STUDIJŲ REZULTATAI

1. Analizuoti įvairių laikotarpių Lietuvos kultūros paveldą tarptautiniame kontekste, susiejant kultūros paveldo raiškos formas su socialiniais, visuomeniniais, istoriniais reiškiniais ir procesais Lietuvoje bei pasaulyje.
2. Paaiškinti ir įvertinti kultūros paveldo teisinio reguliavimo ir apsaugos principus ir taikyti šias žinias sprendžiant kultūros paveldo lauko problemas.
3. Remiantis Pavyzdine gidų rengimo programa, įgyti žinias ir gebėjimus, reikalingus parengti ir vesti viešas ekskursijas.
4. Planuoti ir atlikti paveldosaugos ir turizmo objektų, reiškinių ir procesų mokslinius tyrimus, identifikuojant objektų kultūrinį reikšmingumą Lietuvos ir užsienio kultūros paveldo kontekste.
5. Identifikuoti ir spręsti kultūros paveldo ir turizmo sferose iškylančius klausimus ir problemas, taikant mokslu pagrįstas prieigas ir vadovaujantis profesinės etikos principais.
6. Įvertinti kultūros paveldo objektus ir reiškinius kaip regioninės kultūros savitumo ir tautinio identiteto išraišką globalizacijos kontekste, siekiant jo išsaugojimo.
7. Analizuoti ir vertinti atliktų mokslinių tyrimų rezultatus, sukuriant komunikacijos produktus, skirtus supažindinti visuomenę su kultūros paveldo objektais, reiškiniais ir problemomis.
8. Kurti ir realizuoti kultūrinio turizmo ir paveldo įveiklinimo projektus bei programas, dirbant savarankiškai ir komandoje su įvairių sričių specialistais.
9. Sistemingai atnaujinti profesines žinias, konstruktyviai reaguoti į pokyčius kultūros paveldo išsaugojimo ir plėtros srityje, suvokti profesinę atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį visuomenei, kultūros raidai ir aplinkai.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Programą baigę absolventai įgyja kvalifikaciją dirbti:
Kultūros paveldo apsaugos departamento padaliniuose, savivaldybių paminklotvarkos poskyriuose, paminklų restauravimo įmonėse (ekspertais, meno istorikais, vadybininkais);
Turizmo departamento padaliniuose, turizmo firmose (konsultantais, turizmo strategais, ekskursijų vadovais (gidais); Lietuvos kultūros ministerijos padaliniuose – muziejuose, bibliotekose, archyvuose;
Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose; žiniasklaidoje;
Mokslo institucijose, tyrinėjančiose kultūros paveldą;
Tęsti studijas menotyros, istorijos, etnologijos bei kitų krypčių doktorantūroje.
Absolventai, įvykdę visus programos reikalavimus ir išklausę papildomus dalykus iš pagrindinių studijų galės gauti gido kvalifikaciją patvirtinantį pažymėjimą.

BAIGIAMASIS DARBAS

Diplominis darbas