Mokyklinė psichologija

STUDIJŲ REZULTATAI

1. Atlikti mokslinį tiriamąjį darbą, nustatant ugdymo proceso dalyvių psichosocialinio funkcionavimo dėsningumus, taikant gautus duomenis praktinės ir teorinės veiklos plėtotei.
2. Kritiškai vertinti psichologo darbo ugdymo įstaigoje modelius, plėtojant profesionalumą ir planuojant veiklą individualiai bei komandoje.
3. Sisteminti naujausią informaciją ir tyrimų duomenis apie ugdytinių asmenybės, kognityvinę raidą, šeimos sistemos įtaką asmenybės raidai, priklausomybių, psichopatologijos požymius, planuojant psichologinio poveikio būdus.
4. Naudoti psichologinio įvertinimo duomenis analizuojant alternatyvius sprendimo variantus dėl psichologinės korekcijos asmens, grupės, sistemos lygmenyse, atsižvelgiant į etines ir socialines pasekmes.
5. Pagrįsti ugdymo proceso dalyvių konsultavimo individualiai ir grupėje strategijas dėl ugdymo procese iškylančių psichologinių problemų, įvertinant poveikio veiksmingumą.
6. Pritaikyti prevencijos bei korekcijos programas, nukreiptas į ugdytinių mokymosi mokėjimų plėtotę, psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos gerinimą, laikantis etinių ir teisinių normų.
7. Įvertinti ugdytinių individualius skirtumus, specialiuosius ugdymosi poreikius ir bendradarbiauti su tėvais ir ugdytojais, rengiant rekomendacijas psichologinėms ugdymo/si problemoms spręsti,.
8. Numatyti psichologinio švietimo būdus ugdymo proceso dalyviams, atsižvelgiant į kintančius ugdymo įstaigos poreikius bei įvertinant šviečiamosios veiklos efektyvumą.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Programą baigę absolventai įgyja kvalifikaciją:
Dirbti įvairiose švietimo sistemos institucijose, kuriose organizuojamas ir/ar vykdomas vaikų ugdymo(si) procesas (darželiuose, mokyklose, neformalaus ugdymo įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose ir kt.);
Dirbti įvairiose (valstybinėse ir privačiose) institucijose, kuriose teikiamos vaikų ir/ar šeimos psichologo paslaugos;
Dirbti vaikų globos įstaigose (vaikų globos namuose, bendruomeniniuose vaikų namuose, kūdikių namuose ir šeimynose), socialinės rūpybos įstaigose;
Vykdyti privačią praktiką;
Tęsti studijas socialinių mokslų srities doktorantūroje.

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijų programa baigiama magistro baigiamuoju darbu. Baigusiajam suteikiamas socialinių mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis.