Politikos studijos: Pasaulio politika ir ekonomika

Socialiniai mokslai
Politikos studijos: Pasaulio politika ir ekonomika

Programos pristatymas

Anglų kalba dėstoma Pasaulio politikos ir ekonomikos bakalauro studijų programa skirta analizuoti įvairius politinius ir ekonominius procesus visame pasaulyje. Studentai studijų metu studijuoja tokius dalykus kaip Globali politika, Tarptautiniai santykiai ir valdysenaTarptautinė politinė ekonomija, Tarptautiniai ekonomika, Projektų planavimas ir įgyvendinimas, Ekonominė diplomatija, Tarptautinė prekyba ir pan. Visų šių dalykų turinyje aptariami šiuolaikiniame pasaulyje vykstantys procesai, tokie kaip globalizacija, migracija, terorizmas, darnus vystymasis, klimato kaita, humanitarinės krizės, pasaulinės geopolitinės ir ekonominės rizikos, žmogaus teisių problematika. Studijų metu studentai išmoksta analizuoti ir vertinti šiuos procesus, identifikuoti pagrindines pasaulyje vyraujančias tendencijas, prognozuoti galimus ekonominius ir politinius pasaulio vystymosi scenarijus. Studentai studijų metu susipažįsta su įvairių regionų problematika. Tam yra tokie kursai, kaip Rytų Azijos šalių politika, Įvadas į Lotynų Amerikos studijas, JAV vidaus ir užsienio politika, Rusijos vidaus ir užsienio politikaEuropos Sąjungos politika ir kt.

Pasaulio politikos ir ekonomikos studijų programa – tai tarpdisciplininių tyrimų programa, jungianti politikos mokslus ir ekonomiką. Pasaulio politikos ir ekonomikos programos auditorija labiausiai orientuojasi į ES kaimynystės politikos Rytų partnerystės kryptį. Šių studijų stiprybė yra ta, kad studentai gauna plačias ekonominių bei politinių procesų žinias, gebėjimą analitiškai vertinti pasaulyje vyraujančias tendencijas. Studijų metu atliekama praktika įvairiose politinėse institucijoje, tarptautinėse ir  nevyriausybinėse organizacijose, verslo korporacijose, diplomatinėse atstovybėse pan.

Raktiniai žodžiai

#Politika; #TarptautiniaiSantykiai; #Diplomatija; #VidausPolitika; #UžsienioPolitika; #PolitinėsInstitucijos; #Tarptautiškumas; #Lyderystė; #NacionalinisSaugumas; #ŽmogausTeisės;

main studijos image

Džiaugiuosi, kai matau savo buvusius studentus Prezidento patarėjų, Seimo narių ar diplomatų tarpe. Taip pat malonu sutikti pažįstamus ir artimus veidus konferencijose, jau kaip jaunus mokslininkus ir kolegas. Arba sulaukti skambučio: „Čia jūsų buvęs studentas, mūsų televizija norėtų pakviesti jus rytojaus eteriui!“.

Doc. dr. Andžej Pukšto, programos dėstytojas

main studijos image

I had the privilege of studying political science and economics at VMU, and the experience this place gave me is invaluable for my current career. Thanks to the wise faculty staff, friendly environment, and knowledge-driven academic approach, I fell in love with the discipline and my academic pursuit in political science.

Iliya Liampert. Ph.D. student at Michigan State University

main studijos image

Šios tarptautinės studijos, kurias lydi ir stiprina humanistinė artes liberales universitetų dvasia, visapusiškai paruošė darbui Lietuvos diplomatinėje tarnyboje. Gavau plačias ekonomikos ir politikos mokslų žinias, turėjau galimybę mokytis su studentais ir dėstytojais iš skirtingų šalių, buvau skatinama naudotis visomis išskirtinėmis VDU suteikiamomis galimybėmis. Tai, kas iš tikrųjų išskyrė studijas, buvo nuostabūs dėstytojai, sudarę sąlygas ne tik išmokti, bet ir suprasti, visada atviri ir skatinantys tyrinėti tai, kas įdomu kiekvienam studentui individualiai.

Absolventė Jurgita Gurskaitė, LT Užsienio reikalų ministerija, Ryšių su diaspora skyrius

Studijų programos planas

Mikroekonomika [EKO1004] Inga Maksvytienė 6
Politinės sistemos [TPV1002] Mindaugas Jurkynas 6