Šios mentorystės programos tikslas – stiprinti studentų tarpusavio paramą ir pagalbą visiems studentams, kuriems reikia patarimų ir paramos sprendžiant įvairius iššūkius universiteto gyvenime, kurių tiesiogiai negali išspręsti universiteto padaliniai ir (ar) jie neturi tinkamo ryšio su studentu (jo nepažįsta), taip skatinant bendruomeniškumą tarp pačių studentų ir universiteto.
Mentorystės programos „Studentai – studentams“ veikimo principas: apmokytas, labiau patyręs studentas teikia paramą ir (ar) pagalbą jos ieškančiam studentui (su palydėjimu). Programa orientuota į antro ir vyresnio kurso studentus, susiduriančius su gerovės problemomis universitete. Konsultacijose su savo bendraamžiais mentoriais studentas gali jaustis jaukiau ir neformalioje aplinkoje išsakyti jį kamuojančius rūpesčius. O mentorius pasiūlo kelis galimus problemos sprendimo būdus ar nukreips ten, kur jo problema galėtų būti išspręsta.
Mentorystės programa startuos 2025 m. vasario mėnesio pradžioje.
Įveikti studijų metu iškilusius iššūkius tau gali padėti studentų gerovės koordinatorė. Kviečiame registruotis į nemokamą konsultaciją.
Kas gali kreiptis dėl konsultacijų
Visi VDU studentai: nesvarbu, ar esi pirmakursis, kuris dar tik bando susigaudyti, kaip viskas vyksta universitete, ar vyresnių kursų studentas, nerandantis atsakymo į kilusius studijų klausimus.
Kokiais klausimais gali konsultuotis
- Akademinės problemos ir stresas: kaip susidoroti su studijų krūviu, efektyviai planuoti laiką ar įveikti baimę prieš egzaminus.
- Studijos: jei nesi užtikrintas, ar studijuoji norimą studijų programą, galbūt norėtum keisti studijų kryptį ar programą.
- Santykiai su universiteto bendruomene: pagalba sprendžiant nesutarimus su kurso draugais, dėstytojais ar kitais bendruomenės nariais.
- Gyvenimas bendrabutyje: patarimai, kaip įveikti iškilusius konfliktus bendrabutyje ar prisitaikyti prie naujos aplinkos.
- Emocinė gerovė: kaip susidoroti su nerimu, vienišumo jausmu ar motyvacijos stoka studijų procese.
- Savirealizacijos galimybės: kaip atrasti papildomas veiklas universitete – nuo sporto iki savanorystės.
- Atviras pokalbis apie tai, kas tau svarbu: jei jautiesi pasimetęs (-usi), nori išsikalbėti ar ieškai patarimų, kaip tvarkytis su asmeninėmis studijų problemomis.
- Visi kiti su tavo gerove universitete susiję klausimai.
Konsultuotis gali tiesiogiai („gyvai“) arba nuotoliniu būdu, priklausomai nuo tavo poreikių. Kontaktai registracijai pateikti žemiau. Registruodamasis nurodyk kelis pageidaujamus sutikimo laikus ir apie ką norėtum pasikalbėti.
Užsiregistravus, tačiau pasikeitus aplinkybėms ir negalint atvykti į konsultaciją, prašome informuoti el. paštu.
Konsultacijų metu užtikrinamas tavo asmeninės informacijos konfidencialumas.