Šio bendrojo priėmimo etapo kvietimai studijuoti bus siunčiami elektroniniu paštu rugpjūčio 2 dieną iki 12 val. Juos stojantieji taip pat matys prisijungę prie savo prašymo paskyros LAMA BPO informacinėje sistemoje. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studijų sutartis elektroniniu būdu bus galima sudaryti nuo rugpjūčio 2 d. 15 val. iki rugpjūčio 4 d. 16 val. Visi kviečiamieji rugpjūčio 2 dieną gaus informacinius laiškus dėl sutarties pasirašymo epasirasymas.vdu.lt sistemoje. Šiais metais planuojamas papildomas priėmimas, kuris vyks dviem etapais. Daugiau informacijos.
Stojamieji egzaminai stojantiems į menų ar meno pedagogikos studijas vyks nuo birželio 13 d. iki liepos 25 d. Stojantieji į stojamuosius egzaminus turi registruotis ne vėliau kaip 24 val. iki stojamojo egzamino dienos. Daugiau informacijos apie stojamuosius egzaminus ir jų tvarkaraščius rasite čia.
Stojamiesiems egzaminams kiekvienas stojantysis turi registruotis savarankiškai LAMA BPO informacinėje sistemoje (registracija stojamiesiems egzaminams vyksta stojamųjų egzaminų skiltyje).
Virtuali konsultacija „Priėmimas į studijas yra paprasta kaip 2×2 – žinant keletą dalykų“
VDU supranta, kad stojantiesiems neretai iškyla įvairių klausimų apie studijas, jų pasirinkimą, dalyvavimą priėmime ir daugelį kitų dalykų. Tam, kad visas šis kelias būtų paprastesnis, stojantiesiems yra siūlomos konsultacijos aktualiomis temomis. Birželio 8 d. 16 val. ir birželio 20 d. 14 val. val. bus vykdomos virtualios konsultacijos, kurių metu bus atsakyti visi iškylantys klausimai. Jeigu konsultacijų laikas netinkamas, visi stojantieji yra kviečiami susisiekti su VDU Studijų informacijos centro specialistais žemiau nurodytais kontaktais.
Daugiau informacijos
Ištęstinės ir nuotolinės studijos – daugiau galimybių dirbantiems ar gyvenantiems užsienyje
VDU suteikia daug galimybių studijuoti dirbantiems asmenims – siūlomos nuotolinės ar vykdomos mišriu nuotoliniu būdu ir ištęstinės studijų programos. Universitete stojantieji gali rinktis nuotolines bakalauro studijas – Agronomija, Apskaita ir finansai, Logistika ir prekyba, Socialinis darbas ir psichosocialinis konsultavimas, Marketingas bei Verslo administravimas. Visose nuotolinėse studijose studijuojantys asmenys pasitelkus informacines, komunikacines bei ryšio technologijas nuotoliniu būdu gali gauti studijų medžiagą, bendrauti ir bendradarbiauti su bendramoksliais, atlikti užduotis, gauti grįžtamąjį ryšį iš dėstytojo bei atsiskaityti už studijų rezultatus.
Ištęstinės studijų programos – Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika (Vilniuje), Vandens ir žemės inžinerija (Akvakultūros inžinerijos ir Hidrotechnikos specializacijos), kurios trunka 5,5 arba 6 metus. Ištęstinių studijų metu akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurių metu darbas organizuojamas darbo dienomis ir savaitgaliais.
Mokytojų rengimas Kaune ir Vilniuje
Vytauto Didžiojo universitetas ugdymo mokslų studijas VDU Švietimo akademijoje siūlo rinktis tiek Kaune, tiek Vilniuje. Platus ugdymo mokslų pasirinkimas net dviejuose miestuose užtikrina lanksčias galimybes rinktis norimą studijų programą bei studijų vietą.
Norintys studijuoti VDU Švietimo akademijoje Vilniuje gali rinktis šias programas: Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Specialioji pedagoginė pagalba (Logopedijos ir Specialiosios pedagogikos specializacijos), Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas, Mokomojo dalyko pedagogikos specializacijos: lietuvių kalba ir literatūra, lenkų kalba ir literatūra, istorija ir geografija, dailė, muzika.
VDU Švietimo akademijoje Kaune stojantieji gali rinktis šias programas: Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas, Religijos pedagogika, Specialioji pedagoginė pagalba (Logopedijos ir Specialiosios pedagogikos specializacijos), Mokomojo dalyko pedagogikos specializacijos: anglų ir kita užsienio kalba, lietuvių kalba ir literatūra, filosofija ir etika, istorija ir geografija, fizinis ir sveikatos ugdymas, šokis ir teatras, STEAM pedagogika: biologija, fizika, chemija, informatika, matematika, technologijos.
Stojamieji egzaminai į menų krypties ir pedagogikos studijas, kurių nevalia pamiršti
Norintiems pretenduoti į menų krypčių (Atlikimo menas, Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas), Meno pedagogikos (dailė, muzika, šokis ir teatras), Specialioji pedagoginė pagalba (logopedija), Katalikų teologijos ar Religijos pedagogikos studijas yra privalomi stojamieji egzaminai. Norintys pretenduoti į šias studijas privalo jas į savo LAMA BPO prašymą įtraukti likus ne mažiau nei 24 valandoms iki stojamojo egzamino pradžios. Stojamieji egzaminai vyks ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu, tad registruojantysis turi atkreipti dėmesį į stojamojo egzamino vykdymo būdą. Daugiau naudingos informacijos apie stojamųjų egzaminų tvarką, jų tvarkaraščius ir užduotis galima rasti stojamųjų egzaminų skiltyje vdu.lt/stojamieji
VDU studijų fondas – stipendijos studijų kainai padengti
Nuo 2021/22 mokslo metų VDU įsteigė studijų fondą pirmo kurso studentų studijų kainai padengti ir 2023 m. į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės nefinansuojamas vietas įstojusiems ir geriausius konkursinius balus turintiems pirmakursiams skirs studijų stipendiją studijų kainai padengti. Pirmakursiai, sutarčių pasirašymo metu, turės galimybę teikti paraišką fondo stipendijai gauti, kuri yra skiriama visam studijų laikotarpiui studijų kainai padengti. Paraiškas pildyti įstojusieji galės šiais sutarčių pasirašymo etapais:
- nuo rugpjūčio 2 d. 15 val. iki rugpjūčio 4 d. 16 val.
- nuo rugpjūčio 16 d. 15 val. iki rugpjūčio 18 d. 16 val.
- nuo rugpjūčio 28 d. 15 val. iki rugpjūčio 30 d. 17 val.
VDU Studijų stipendijų fondas talentams ugdyti
Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas prisidėti prie talentų ugdymo, įsteigė VDU studijų stipendijų fondą, skirtą aukščiausiais mokymosi rezultatais baigusiems šalies abiturientams, sudarant sąlygas studijuoti ir siekti papildomų žinių. Stipendijos dydis siekia iki 1000 eurų ir gali būti skiriamas išlaikiusiems valstybinius egzaminus 100 balų arba, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 9 balai ar ne žemesnis nei 9,5 balo (studijų programose, kuriose yra stojamasis egzaminas – Atlikimo menas, Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas, Mokomojo dalyko pedagogikos meninio ugdymo kryptis (specializacijos: dailė, muzika, šokis ir teatras), Katalikų teologija, Religijos pedagogika). Abiturientams, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 8,5, galimybė gauti stipendiją, kurios dydis siekia iki 500 eurų. Abiturientams, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 8, galimybė gauti stipendiją, kurios dydis siekia iki 250 eurų. Stipendiją gali gauti įstoję į valstybės finansuojamas studijas ir Vytauto Didžiojo universitetą pasirinkę pirmu prioritetu.
Daugiau informacijos
Būsimiems pedagogams – 318 eurų stipendijos
2023 m. visi įstojusieji į valstybės finansuojamas prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas, bus skatinami 318 eurų stipendijomis. Prioritetinėmis specializacijomis laikomos tos, kurių pedagogų mokyklose itin trūksta. Tai matematika, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija, lietuvių kalba ir literatūra, pradinis ugdymas, taip pat specialiosios pedagoginės pagalbos studijų programos.
Tad VDU Švietimo akademijos mokomojo dalyko pedagogikos (STEAM krypties: matematika, chemija, fizika, biologija, technologijos), mokomojo dalyko pedagogikos (istorijos ir geografijos), mokomojo dalyko pedagogikos: lietuvių kalbos ir literatūros pedagogikos, pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvosios užsienio kalbos, specialiosios pedagoginės pagalbos (specialiosios pedagogikos, logopedijos) programų pirmakursiai gaus 318 Eur. stipendiją kas mėnesį.
Likus vieneriems metams iki pedagogo kvalifikacijos įgijimo, valstybės finansuojamų ar nefinansuojamų prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų, pedagoginių profesinių studijų studentų stipendijos bus didinamos iki 539 eurų (11 BSI). Išmokas gaus asmenys, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį.
Daugiau informacijos
Būsimiems žemės ūkio specialistams – 150-250 eurų mėnesinės stipendijos
Atsižvelgiant į tai, kad VDU Žemės ūkio absolventai yra labai paklausūs darbo rinkoje, studijų metais jie skatinami viešojo sektoriaus ir verslo įmonių įsteigtomis stipendijomis.
LR Žemės ūkio ministerija 150-250 eurų mėnesines stipendijas (priklausomai nuo studijuojamų metų) skirs įstojusiems į šių programų valstybės finansuojamas vietas: Tvarioji inžinerija, Vandens ir žemės inžinerija, Agronomija, Maisto kokybė ir sauga, Žemės ūkio mechanikos inžinerija. Stipendijos mokamos visą studijų laikotarpį.
13 į VDU miškininkystės studijų programos valstybės finansuojamas vietas įstojusių pirmakursių gaus skatinamąsias stipendijas – po 250 eurų per mėnesį. Lėšas tikslinėms stipendijoms skyrė LR Aplinkos ministerija, siekdama populiarinti miškininko profesiją. Stipendijos skiriamos 2023-2024 studijų metams ir mokamos 10 mėnesių.
Su žemės ir miškų ūkio sektoriumi susijusių studijų programų studentams paramą taip pat teikia VDU Žemės ūkio akademijos partneriai ir mecenatai. Mecenatai ir partneriai įsteigę vienkartines ir mėnesines stipendijas siekiančias nuo 290 eurų iki 3000 eurų.
Daugiau informacijos
Informatikos sistemų pirmakursiams – galimybė gauti metines „Teltonikos“ stipendijas
Gabiausi technologijų, inžinerijos ir programavimo sričių pirmakursiai kaip ir praėjusiais metais turės progą pretenduoti į metinę 3 000 eurų (10 mėnesių po 300 eurų) stipendiją. Daugiau apie stipendijų programą „Ateitis priklauso man“.
VDU mokyklų tinklo abiturientams – 50 proc. studijų mokesčio stipendija studijų kainai padengti
Vytauto Didžiojo universiteto tinklo mokyklų abiturientams, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas, bus skiriama 50 proc. studijų mokesčio stipendija studijų kainai padengti visam studijų laikotarpiui.
Kitos finansavimo galimybės įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas
Įstojusieji į valstybės nefinansuojamas vietas turi galimybes pasinaudoti valstybės remiamomis studijų paskolomis, kurioms taikomos lengvatinės sąlygos – studijų paskolos palūkanos pradedamos skaičiuoti tik baigus studijas, o paskolos grąžinimas prasideda praėjus metams po studijų baigimo. Daugiau informacijos.
Taip pat kiekvienų metų pabaigoje už studijas mokantys asmenys turi galimybę pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. nuo sumokėto studijų mokesčio. O paskolą studijoms imantys asmenys – gali susigrąžinti iki 20 proc. įmokos. Asmenys pajamų mokesčio mokėtojai arba neturi galimybės pasinaudoti lengvata, ją prisitaikyti gali asmens tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai ir (arba) sutuoktinis. Daugiau informacijos.
Platesnės studijų galimybės
Universitetas visiems studentams siūlo savo pagrindines studijas papildyti įvairiomis suteikiamomis galimybėmis.
Įstojus į VDU pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus suteikta galimybė nemokamai studijuoti bet kurioje kitoje universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) ir vientisųjų studijų gretutinėje programoje. Taip pat, čia rasi individualią studijų programą „Academia cum laude“, didžiausią užsienio kalbų mokymosi pasirinkimą (kiekvieną semestrą net 30 skirtingų kalbų), Verslumo akademijos „Minded VDU“ verslumo kompetencijų ugdymo programas ir kt. Visa tai padeda ne tik prisitaikyti prie darbo rinkos, bet ir kurti jos taisykles.
Studentams siūlomos veiklos ir galimybės apima ne tik studijas ir mokslą. Visi studentai kviečiami nemokamai lankytis VDU Sporto centro salėse ir treniruotėse, įsilieti į čempioniškas universiteto komandas ar individualias sporto šakas. Taip pat, VDU veikia ir Menų centras, kuris siūlo studentams prisijungti prie skirtingų kolektyvų – nuo skirtingų chorų iki šokio grupių.
Studijų programų sąrašą, į kurias vykdomas priėmimas 2023 m., priėmimo taisykles, konkursinio balo sandarą, kainą, mokymosi rezultatų minimalius rodiklius ir kt. galima rasti universiteto priėmimo taisyklėse.