LU bibliotekos 100-mečio parodoje – pažintis su VDU knygų kolekcija

Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų bibliotekų bendruomenės nariai ir Universitetų vadovai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, Lietuvos kultūros viceministras ir kiti garbūs svečiai, vasario 3 d. paminėjo Lietuvos universiteto bibliotekos 100-čio jubiliejų.

Šventinis renginys „Lietuvos universiteto biblioteka – KTU, LSMU, VDU bibliotekų ištakos“ vyko Kauno technologijos universiteto Pirmųjų rūmų Auloje – vietoje, kur Lietuvos universiteto biblioteka pradėjo savo veiklą. Sveikinimus ir svarstymus apie akademinės bibliotekos svarbą ir šiandieną pagyvino VDU Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentų koncertas bei saksofono muzika, atliekama Gretos Karnatkaitės.

Lietuvos universiteto bibliotekos šimtmečio proga Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) biblioteka parengė ir kviečia aplankyti virtualią parodą „Atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos knygų kolekcijos (1990-2022): virtuali paroda, skirta Lietuvos universiteto bibliotekos šimtmečiui“.

1990 metų rugsėjo 1 dieną formaliai veiklą pradėjusi Atkurtojo VDU biblioteka leidinių fondą turėjo formuoti nuo pat pamatų. Šiuo laiku ypatingai svarbios buvo Lietuvos ir išeivijos visuomenės kolektyvinės pastangos, atviras bei nuoširdus dovanojimo aktas. Biblioteka sulaukė daug paramos ir dovanų, įgijo gausų būrį bičiulių.

Ši paroda – tai virtualus pasakojimas apie tris dovanų dešimtmečius, kurių dėka augo, tvirtėjo ir stambėjo Atkurtojo VDU leidinių fondas – šiandien bibliotekos lentynose saugoma daugiau nei milijonas tradicinių leidinių.

Parodoje pristatomos tik pačios stambiausios, tūkstančio vienetų ribą peržengiančios, Atkurtojo VDU bibliotekos knygų kolekcijos. Eksponuojami kolekcijų knygų viršeliai bei antraštiniai lapai, turintys svarbių nuosavybės žymių, taip pat įvairūs dokumentai, laiškai ir fotonuotraukos – kolekcijų atkeliavimo į VDU istoriją menantys liudijimai.

Bendruomenei pristatomų VDU saugomų knygų kolekcijų turinys – įvairus, specifiškas, specializuotas, iš esmės atliepiantis jų savininkų kultūrinio akiračio perspektyvas, profesinio gyvenimo interesus ir lūkesčius. Tačiau virtualios parodos platformoje sutalpinti esminius kolekcijų turinio vertę ir išskirtinumą pabrėžiančius eksponatus yra didelis iššūkis. Be specialių knygotyrinių tyrimų toks užmanymas sunkiai gali būti realizuotas, todėl šioje parodoje demonstruojami tik po keliolika ar keliasdešimt retų, kitose Lietuvos akademinėse bibliotekose nesaugomų, leidinių, kurie bent iš dalies leis atkreipti dėmesį į kiekvienos kolekcijos turinio savybes. Chronologinis eiliškumas yra esminis šioje parodoje pristatomų kolekcijų grupavimo principas: nuo anksčiausiai atkeliavusių iki pačių šviežiausių kolekcijų.

Akimirkos iš šventinio renginio (nuotraukos Jono Klėmano):

Daugiau renginio akimirkų

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *