Tautinė Lietuvių Studentų korporacija „Neo-Lithuania“

Organizacijos logotipas: Herbas, Vėliava, Spalvos, kepurėlės

Organizacijos tikslai: Tautinė Lietuvių Studentų Korporacija NEO-LITHUANIA (toliau – Korporacija) yra savarankiška visuomeninė organizacija, veikusi Nepriklausomoje Lietuvoje 1922 -1940 m. sovietinės okupacijos metu uždaryta ir atkurta 1990 m. balandžio 18 d. Vytauto Didžiojo universitete. Ji vienija Kauno aukštųjų mokyklų lietuvius studentus ir absolventus. Korporacija turi savo atributiką: vėliavą, herbą, emblemą, cirkulį, kitus simbolius Korporacijos šūkis – PRO PATRIA!

Korporacijos tikslai ir uždaviniai:

• Tautos ir Valstybės laisvė, didybė, garbė ir gerovė;
  • Studentų tautinė ir asmeninė kultūra, dorovė, valinga kilni ir tauri asmenybė;
  • Savitarpio moralinė ir materialinė studentų parama.

Korporacijos veiklos principai:

• Puoselėti Nepriklausomoje Lietuvoje 1922- 1940 metais sukurtą lietuvių studentų tautininkų tradicijų tęstinumą;
  • Remtis geromis lietuviškomis kultūros gyvenimo tradicijomis ir bendraisiais krikščioniškosios dorovės pagrindais;
  • Bendroje veikloje vadovautis tautos vienybės principu; santykiuose su kitomis Lietuvos organizacijomis – solidarumo pakantumo dėsniu, kiek tai leidžia Korporacijos įstatai ir tradicijos; narių tarpusavio santykiuose – savitarpio pagalba, bendradarbiavimu, tarpusavio supratimu.

Trumpa organizacijos veiklos apžvalga:

Studentų korporacija – tai akademinės organizacijos forma, turinti aiškius veiklos principus, struktūrą, hierarchiją ir kiekvienai jų unikalią simboliką bei tradicijas.

Korporacijos narius vienija šūkis PRO PATRIA, reiškiantis TĖVYNĖS LABUI bei pabrėžiantis pagrindinę organizacijos idėją – burtis ir vykdyti veiklą bei kurti savo šaliai, visuomenei ir savo bendruomenei.

Vadovaudamasi šia idėja, korporacija įgyvendina pagrindinę savo misiją – ugdo pilietiškas, iniciatyvias, savimi pasitikinčias kūrybiškas, kritiškai mąstančias ir kultūringas asmenybes bei kuria terpę joms atsiskleisti ir realizuoti save. Organizacija išskirtinė tuo, kad vienija daugybę skirtingų profesijų, specialybių atstovų ir profesionalų, kurie ir toliau noriai įsitraukia į veiklas ir dalinasi gerosiomis patirtimis su studentais.

Taip gimsta tiek visuomeninės ir visiems atviros diskusijos ir renginiai, tiek vidinės veiklos, nukreiptos į jaunų asmenybių ugdymą:

• Studentiški renginiai (pažintinės kelionės į kitas Baltijos šalių korporacijas, „Studentų verslo akademija“, festivalis „Pelkė“, orientaciniai žygiai „Dakaras pėsčiomis“, „Vasario 16-osios pokylis” ir kt.)
  • Diskusijas svarbiais politiniais, švietimo, istorijos, visuomeniniais klausimais;
  • Knygų klubus ir diskusijos su knygų autoriais;
  • Įsitraukimas į Dof‘E programą (tarptautinė jaunimo mokymosi iš patirties programa);
  • Tęsia mentorystės tradiciją (vyresni korporacijos nariai dalinasi savo patirtimi su jaunesne karta, padeda jiems įgyvendinti jų idėjas);
  • Stiprina santykius su kitomis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos ir kitų šalių studentų korporacijomis.

Informacija, kaip tapti organizacijos nariu: https://www.facebook.com/korpNeoLithuania