Kembridže (JAV) vizitavusi VDU delegacija: MIT akademinis atvirumas – įkvepiantis

Veeros Panovos nuotr.
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) delegacija kovo 16-21 dienomis lankėsi Kembridže (JAV) įsikūrusiame Masačusetso technologijų institute (MIT), kur buvo apžvelgtos pasaulyje lyderiaujančios JAV mokslo ir studijų institucijos bendradarbiavimo galimybės su Lietuva.
Susitikime su MIT dalyvavo VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, MIT Tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų programos (MISTI) Lietuvai programos koordinatorė Ina Žurkuvienė, VDU Mokslo ir inovacijų departamento direktorius prof. dr. Darius Milčius ir VDU „MINDED Verslumo Akademijos“ vadovas prof. Osvaldas Stripeikis.
„Pirmasis MIT MISTI Lietuva konsorciumo atstovų vizitas Kembridže, Bostone pavyko labai sėkmingai, – teigė doc. dr. V. Bijeikienė. – Intensyvi ir produktyvi darbotvarkė leido susitikti su MIT prezidente Sally Kornbluth, kitais administracijos vadovais ir daugiau nei 20 įvairių sričių mokslininkų.“
Tarp aplankytų laboratorijų – daugiau nei 180 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimantis nanotechnologijų centras „MIT.nano“. Jo įkūrėjas ir direktorius prof. Vladimiras Bulovičius pademonstravo ploniausią pasaulyje saulės bateriją.
„MIT Energy Initiative“ direktorius prof. Williamas H. Greenas svečiams pristatė savo tarpdisciplininį centrą, kuris vienija mokslininkus, inžinierius ir politikos analitikus, siekiančius kurti tvarius energijos sprendimus.
Besidalindama vizito įspūdžiais doc. dr. V. Bijeikienė pabrėžė, kad MIT išsiskiria ne tik lankstumu, tarpdiscipliniškumu ir profesionalumu vykdant studijas ir mokslinius tyrimus, kuriant inovacijas, bet ir nuoširdžiu atvirumu bendradarbiauti.
„Šiandien turime galimybę būti pirmaujančio pasaulyje universiteto partneriu, belieka tik palinkėti mums visiems išminties ir talento šia galimybe pasinaudoti“, – linkėjo doc. dr. V. Bijeikienė.
MIT prezidentė dr. Sally Kornbluth (kairėje) ir VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė
Tuo metu MISTI programos koordinatorė I. Žurkuvienė išskyrė dvi priežastis, kuo šis vizitas buvo svarbus.
„Pirma, jis žymi Lietuvos konsorciumo, kurį sudaro 12 Lietuvos mokslo ir verslo partnerių, reikšmingą žingsnį Lietuvos ir MIT partnerystės link. Antra, tai taip pat rodo mūsų pasiryžimą stiprinti transatlantinius santykius mokslo bei inovacijų srityse“, – sakė I. Žurkuvienė.
MISTI programos koordinatorė įvardijo ir pagrindinį partnerystės tikslą.
„Sieksime ne tik spręsti vietos problemas, bet ir aktyviai prisidėti prie globalių iššūkių sprendimo, pasitelkiant bendrą ekspertizę ir inovatyvius sprendimus, – teigė I. Žurkuvienė. – MIT metinį biudžetą sudaro apie 4,5 mlrd. JAV dolerių – tai milžiniškas mokslo ir inovacijų centras. Dar svarbiau – pamatėme, jog tai bendruomenė, atvira bendradarbiavimui ir pasidalijimui žiniomis. Ši partnerystė atveria mums duris į pažangiausias technologijas ir mokslinius tyrimus, suteikdama galimybę Lietuvai tapti aktyvia pasaulinės inovacijų ekosistemos dalimi.“
Veeros Panovos nuotr.
Su programos MISTI koordinatoriumi VDU į MIT susitikimą kartu vyko konsorciumo partneriai: „Euromonitor International“, „Ignitis Group“, „Lietuvos gelenžinkeliai“, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, Lietuvos energetikos institutas, „Novian“, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, „VILNIUS TECH“ ir Vilniaus dailės akademija.
Vizitas buvo finansuotas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis.
Plačiau apie Lietuvos ir MIT trejus metus truksiančią (2025-2027 m.) bendradarbiavimo sutartį rasite paspaudę čia.
MIT nuolat yra geriausių pasaulio universitetų sąrašo lyderis, užimantis pirmąją vietą įvairiuose reitinguose. Instituto absolventai yra įkūrę daugiau nei 30 tūkst. įmonių, kurios sukuria apie 4,6 trilijono JAV dolerių metinių pajamų ir daugiau nei 3,3 mln. darbo vietų visame pasaulyje. Tarp MIT bendruomenės narių yra daugiau nei 100 Nobelio premijos laureatų, daugybės kitų prestižinių apdovanojimų laimėtojai. Instituto alumnai yra pasaulinio garso lyderiai įvairiose srityse – nuo dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo, kompiuterijos, biotechnologijų iki robotikos, energetikos ir ekonomikos.
Veeros Panovos nuotr.