Doc. Jennifer Thomas paskaita „When Facts Are Not Enough: How To Sustain Journalism In An Era of Disinformation“

VDU mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23–106, Kaunas)

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 11.15 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23–106) paskaitą skaitys Howardo universiteto (JAV) docentė, „Fulbright“ programos mokslininkė, buvusi CNN vykdomoji prodiuserė, žurnalistikos ekspertė Jennifer Thomas. Viešnios paskaita bus skirta VDU Viešosios komunikacijos katedros studentams ir VDU bendruomenei. Paskaitos tema – „When Facts Are Not Enough: How To Sustain Journalism In An Era of Disinformation“ („Kai faktų negana: kaip palaikyti žurnalistiką dezinformacijos eroje“).

Pasitelkdama savo daugiau nei 25 metų žurnalistinio darbo patirtį, J. Thomas paskaitoje aptars spaudos laisvę ir dezinformacijos iššūkius žurnalistikoje – kas ir kaip keičiasi žurnalistikoje dezinformacijos, platformizacijos ir dirbtinio intelekto laikais.

Paskaita vyks anglų kalba.

Vykstant Rugsėjo 11-osios teroro išpuoliams Niujorke, Jennifer Thomas dirbo prodiusere televizijos kanale CNN ir prisidėjo prie šių įvykių nušvietimo, taip pat – pranešant apie uraganą Katrina, JAV politinių partijų suvažiavimus ir rinkimus, pradedant nuo 1992-ųjų JAV prezidento rinkimų, olimpines žaidynes, prezidentų inauguracijas ir kitus ypatingus įvykius. J. Thomas yra prodiusavusi laidas televizijos kanalams NBC ir ABC, taip pat – dienraščiui „The New York Times“ priklausantiems TV kanalams. Ji yra dirbusi reportere, pokalbių šou ir radijo laidų vedėja.

Per ketvirtį amžiaus darbo žurnalistikoje, J. Thomas pelnė daug įvairių apdovanojimų, tarp jų – George Foster Peabody apdovanojimą, Nacionalinės televizijos menų ir mokslų akademijos įvertinimą ir kt.

Šiuo metu Jennifer Thomas yra Howardo universiteto Žiniasklaidos, žurnalistikos ir filmų katedros Žurnalistikos padalinio koordinatorė, docentė. 2019 m. ji buvo išrinkta Scripps Howard fondo Metų dėstytoja už pastangas užtikrinti, kad studentai sėkmingai pereitų iš paskaitos auditorijos į naujienų redakciją. Tarp jos dabartinių ir buvusių studentų – „Emmy“, „Hearst“ ir Nacionalinės juodaodžių žurnalistų asociacijos apdovanojimo laimėtojai.

Jennifer Thomas taip pat yra įmonės „MediaReadyConsulting“, teikiančios konsultavimo ir ryšių su žiniasklaida paslaugas, įkūrėja. Pasak jos, žurnalistai – demokratijos gynėjai, kovotojai už žodžio laisvę ir nuovokūs istorijų pasakotojai. Tarp J. Thomas mokslinių interesų – šiuolaikinės žurnalistinės praktikos ir žurnalistikos pedagogika, perėjimas nuo profesionalios veiklos prie profesūros, moterų, ivaizdžių ir medijų kompleksiškumas.

Savo mokslinius tyrimus Howardo universiteto mokslininkė yra pristačiusi Namibijoje, Nigerijoje, Pietų Afrikos Respublikoje ir kt. šalyse. 2020 m. Jennifer Thomas tapo viena iš šešių prestižinės „Fulbright“ mokslininkų stipendijos laureačių. Dalyvaudama programoje ji tyrinėja žiniasklaidos ir žurnalistikos laisvę, „melagienų“ (angl. fake news) reiškinį ir platesnius reportažų etikos bei orumo klausimus.

Viešnia taip pat dalyvaus VDU ir VU rengiamame kasmetiniame tarptautiniame akademiniame Romo Sakadolskio žurnalistikos forume, kuris vyks rugsėjo 22 dieną.

Vizitas/paskaita organizuojama bendradarbiaujant su JAV ambasada Lietuvoje.

Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17 val., Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete (Saulėtekio al. 9-204, Vilnius) Jennifer Thomas surengs meistriškumo dirbtuves „Atgal į ateitį: dėmesys į F.A.K.T.U.S pradedantiesiems žurnalistams“. Meistriškumo dirbtuvėms reikalinga išankstinė registracija, vietų skaičius ribotas. Dirbtuvės atviros visų universitetų studentams ir jauniesiems žurnalistams. Jei bus didelis susidomėjusių srautas, pirmenybė bus teikiama magistro programų bei bakalauro baigiamųjų kursų studentams. Kviečiami dalyviai bus informuoti el. paštu.

Registracija į dirbtuves

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *