Įteikta dr. Vaclovo ir Stefanijos Čepukėnų vardinė stipendija

Rugsėjo 10 d. antrą kartą buvo įteikta dr. V. ir S. Čepukėnų vardinė stipendija už prancūzų kalbos ir kultūros puoselėjimą bei sklaidą. Šįmet stipendija atiteko Katalikų teologijos fakulteto šių metų absolventei, Zapyškio pagrindinės mokyklos dorinio ugdymo mokytojai Elijai Sigitai Masalskaitei OSB.

Stipendijos įteikimo ceremonijoje dalyvavo stipendijos steigėjos – „Kazickų šeimos fondo‘‘ Niujorko skyriaus vykdomoji direktorė Neila Baumilienė, dr. V. ir S. Čepukėnų dukra Milda Krivickienė, – VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, Užsienio kalbų instituto direktorė dr. Teresė Ringailienė, Studijų reikalų departamento, Užsienio kalbų instituto darbuotojai. Renginį įkvepiančiais žodžiais pradėjo, o vėliau stipendiją įteikė VDU komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė.

Dr. V. ir S. Čepukėnų dukra Milda Krivickienė, Elija Sigita Masalskaitė OSB, ,,Kazickų šeimos fondo‘‘ Niujorko skyriaus vykdomoji direktorė Neila Baumilienė.

Prorektorė Vilma Bijeikienė ir UKI direktorė Teresė Ringailienė dėkojo stipendijos iniciatorei Neilai Baumilienei bei V.ir S. Čepukėnų dukroms Mildai ir Rasai (ji, deja, negalėjo atvykti į renginį), tęsiančioms mecenatystės tradiciją ir įamžinančioms savo tėvų, buvusių VDU dėstytojų, atminimą. Kalbėtojos pabrėžė daugiakalbystės svarbą ir jai skiriamą dėmesį VDU, švenčiančiam 35 metų atkūrimo sukaktį: kalbos, jų platus pasirinkimas – viena iš pamatinių artes liberales vertybių.

Savo ruožtu, Neila Baumilienė dėkojo UKI personalui už glaudų bendradarbiavimą steigiant stipendiją, akcentavo džiaugsmą dovanoti, dalintis. Milda Krivickienė taip pat jautriai prisiminė jau anapilin išėjusius tėvelius, atkurtojo universiteto prancūzų kalbos dėstytojus Stefaniją ir Vaclovą Čepukėnus, jų nuveiktus darbus, kartu pasidžiaugėme, kad jų filantropinė veikla bei prasmingi darbai neužmiršti ir juos gali tęsti jaunoji karta.

Stipendiatė Elija Sigita labai šiltai padėkojo už suteiktą galimybę toliau tobulėti, pasidalijo planais ir jau žengiamais žingsniais tapti prancūzų kalbos mokytoja, kas šiandieniniame kontekste yra itin aktualu ir sveikintina.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *