Idėja #LaisvėKurtiVDU subūrė dėstytojus ambasadorius
Šiais metais pirmuosius žingsnius Vytauto Didžiojo universitete žengusi dėstytojų ambasadorių iniciatyva jau buria dėstytojus veržliai kūrybai kartu. Daugiau kaip dvi dešimtys aktyvių universiteto bendruomenės narių sureagavo į kvietimą ir nusprendė tapti dėstytojais ambasadoriais – jau planuoja darbus kurti universitetą kartu.
Į pirmąjį susitikimą VDU Botanikos sodo konferencijų salėje susirinkusius įvairių sričių dėstytojus sveikinusi dėstytojų ambasadorystės idėjos iniciatorė dr. Viktorija Starkauskienė pabrėžė, kad tai – tvarus ir ilgalaikis projektas. „Esu tikra, kad laimingi dėstytojai kalba. Todėl mes čia ir susirinkome. Dėstytojų ambasadorystė yra labai prasminga veikla, nes ji suteikia galimybę prisidėti prie bendrų universiteto siekių, būti tarp bendraminčių, dalintis žiniomis ir patirtimi bei įgalinti savo stiprybes. Kurti ryšį su skirtingomis auditorijomis ir įkvėpti jas veikti kartu“, – sakė dr. V. Starkauskienė.
Anot sveikinimo žodį tarusios VDU Komunikacijos prorektorės doc. Vilmos Bijeikienės, VDU dėstytojų ambasadorių klubas turi būti gyvas. „Šis klubas yra atviras įvairioms nuomonės, idėjoms – jį turi kurti patys nariai. Nuoširdžiai palaikau iniciatyvą ir jaučiu, kad ji gyvuos, nes šis laimingų žmonių klubas vienija savo kūryba, veikla, patirtimi besidalijančius žmones“, – sakė doc. V. Bijeikienė.
Tapti VDU ambasadoriumi buvo kviečiamas kiekvienas dėstytojas, o ši galimybė yra svarbi tiek pačiam ambasadoriui, tiek ir su juo bendraujantiems žmonėms – suburia prasmingoms, įdomioms ir įtraukiančioms veikloms. Iniciatyvos sumanytojai džiaugiasi, kad jai pritarė ir įsitraukė įvairių sričių specialistai. Dėstytojais ambasadoriais tapo Humanitarinių, Gamtos, Socialinių mokslų, Politikos mokslų ir diplomatijos, Informatikos, Ekonomikos ir vadybos fakultetų, Muzikos bei Švietimo akademijų, Užsienio kalbų instituto, Botanikos sodo atstovai. Pasiteiravus, kas paskatino dalyvauti dėstytojų ambasadorystės veikloje, skambėjo noras labiau įsitraukti į VDU mokslininkų bendruomenę, puoselėti senus ir kurti naujus ryšius, siekis pasisemti patirties iš kitų sričių žmonių, praplėsti pažinimo ribas, gilinti savo socialinius bei profesinius įgūdžius. VDU dėstytojai ambasadoriai pabrėžė laisvės kurti VDU kartu svarbą.
Ne vienas VDU dėstytojas ambasadorius šiame amplua save matė jau seniai – tetrūko visa sujungiančios ir suvienijančios iniciatyvos. „Įprastai kiekvienais metais vedu daug pamokų moksleiviams mokyklose ir universitete, kai jie atvažiuoja į VDU; dalyvauju įvairiuose mokslo populiarinimo renginiuose, televizijos ir radijo laidose; organizuoju įvairaus pobūdžio neakademines veiklas moksleiviams ir studentams. Tapimas VDU ambasadoriumi tikriausiai padėtų susisteminti šitą mano veiklą. Be to, manau, kad kaip VDU ambasadorius galėčiau efektyviau prisidėti prie daugiakalbystės, užsienio kalbų studijų populiarinimo“, – sakė VDU dėstytojas ambasadorius dr. Moreno Bonda.
Tapusieji VDU dėstytojais ambasadoriais mokysis ir dirbs kartu kaip bendro tikslo siekianti komanda. Ši bendrystė dar plačiau atvers duris naujų projektų inicijavimui, kūrimui, dalyvavimui. Dėstytojų ambasadorystės kūrime dalyvaujanti Vytauto Didžiojo universiteto alumnė, asmeninio prekės ženklo edukatorė Olga Kairienė pažymėjo, kad žingsnis į ambasadorystės projektą – tai ne tik puiki investicija į savo asmeninį prekės ženklą, bet ir galimybė pasiekti asmeninių profesinių bei organizacinių tikslų kartu.
Daugiau apie VDU dėstytojų ambasadorystę ir galimybę prisijungti
#KurkVDUKartu #LaisvėKurtiVDU