Būsimiesiems studentams – šokio ir teatro pedagogikos konsultacijos

1574

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija vykdo Mokomojo dalyko pedagogikos: šokio ir teatro pedagogikos bakalauro programą Kaune.

Mokomojo dalyko pedagogikos studijų programos Šokio ir teatro pedagogikos specializacijos tikslas yra parengti aukštos kvalifikacijos šokio ir teatro pedagogus pagrindiniam ir viduriniam ugdymui, turinčius fundamentalias meninio ugdymo krypties mokslo žinias, gebančius dabar ir ateityje užtikrinti kokybišką mokinių ugdymą(si), kurti įvairias mokymosi galimybes, plėtotų ugdytinių bei savo kompetencijas, gebančius efektyviai taikyti įgytas žinias ir praktinius gebėjimus savarankiškoje edukacinėje veikloje ir tolesniame mokymęsi.

Baigę Mokomojo dalyko pedagogikos studijų programą absolventai įgis ugdymo mokslų bakalauro laipsnį ir pedagogo profesinę kvalifikaciją.

„Šiuo metu pasaulyje menai integruojami į bendrojo ugdymo programas vis išradingiau ir intensyviau. Manau, kad ši tendencija atkeliauja ir į mūsų šalį. Scenos meno pedagogų poreikį galiu įvertinti savo patirtimi, kurią įgijau kaip menininkė dirbdama su Lietuvos gimnazijų moksleiviais. Supratau, kad didelį šokio ir teatro mokytojų stygių gimnazijose sumanesni vadovai stengiasi kompensuoti, kviesdami scenos meno profesionalus. Tačiau dažniausiai šie menininkai neturi deramo pedagoginio pasirengimo, o mokyklos pedagogai neturi šiuolaikinių meninės raiškos kompetencijų. Scenos menų pedagogikos vaidmuo yra iš tiesų labai svarbus socialiniame ir kultūriniame gyvenime, nes mokykloje dirbantis šokio ir teatro mokytojas ne tik skatina refleksiją, sukuria tinkamą erdvę eksperimentavimui, bet ir prisideda prie kitos šiuo metu itin aktualios ugdymo problemos sprendimo – mokyklos socioemocinio klimato gerinimo“, – sako programos koordinatorė, dėstytoja, aktorė doc. dr. Goda Piktytė.

Abiturientams bus rengiamos konsultacijos, kurių metu bus pristatyta programa, supažindinami su stojamųjų egzaminais, pažintis su universitetu.  Doc. dr. Goda Piktytė atsakys į visus klausimus, praves praktinius pratimus, kurie pravers egzaminų metu.

Doc. dr. Goda Piktytė

Konsultacijos vyks vasario 19 d., kovo 19 d., balandžio 9 d., balandžio 23 d., gegužės 14 d., šeštadieniais, nuo 13 val.

Konsultacijos vyks VDU teatro salėje (S. Daukanto g. 27, Kaune). 

Būtina registracija 

Įgijęs scenos meno ir pedagogines kompetencijas galėsi sėkmingai debiutuoti kaip šokio ir teatro meno mokytojas.

Kokias kompetencijas įgysi?

Pasirinkęs Šokio ir teatro pedagogikos studijų programą susipažinsi su šokio ir teatro meno praktika ir tapsi šių sričių pedagogu lyderiu, gebančiu atpažinti talentą, jį atskleisti bei ugdyti. Tapsi išsilavinusiu žmogumi, kuris galės sąmoningai dalyvauti šiuolaikiniuose lokaliuose ir pasauliniuose meno bei meno edukacijos procesuose. Baigęs šią programą įgįsi pedagogikos, psichologijos, didaktikos, šokio, vaidybos, improvizacijos, režisūros, choreografijos, vokalo, judesio meno ir scenos kalbos pagrindus, kuriuos dėstys patyrę pedagogai ir profesionalūs scenos meistrai. Paskutiniais studijų metais kaip šokėjas arba aktorius debiutuosi profesionaliame spektaklyje.

Šiuolaikiniame scenos mene šokis ir teatras yra integruoti vienas į kitą, todėl šokio ir teatro mokytojas, įgijęs tarpdisciplininių šokio ir teatro žinių, praktinių bei techninių įgūdžių, galės modeliuoti ugdymo turinį pagal mokinių poreikius, todėl bus šiuolaikiškas ir patrauklus jaunimui.

Studijose vystysi savarankiškus asmeninius gebėjimus ir, suvokęs kolektyvinio kūrybos proceso ypatybes, galėsi kurti individualiai ir grupėje. Baigęs šią programą gebėsi sukurti ir atlikti sceninį vyksmą, jungti balsą, kūną, emocijas ir pagrindinę mintį į meninę visumą. Šie įgūdžiai leis sėkmingai kurti šokio ir teatro pamokų turinį, spektaklio pastatymą bei prisidės prie tavo – šiuolaikinio meno pedagogo – profesinio tobulėjimo.

Kodėl ši programa?

Šios studijos mūsų universitete – ne tik teorija, bet ir praktika VDU teatro scenoje. Teatras – būsimųjų šokio ir teatro mokytojų pedagoginio ir kūrybinio proceso laboratorija. Įkurtas 2012 m. kartu su Vaidybos studijomis, teatras dėstytojų, absolventų ir studentų tęsia bei kuria savo tradicijas. Teatro spektakliai ir kiti renginiai sėkmingai integravosi į universiteto bendruomenės gyvenimą bei tapo neatskiriama jo dalimi.

VDU teatro studentai pelnė pripažinimą ir žiūrovų simpatijas Prancūzijos, Kanados, Rusijos edukaciniuose teatro festivaliuose. Bendradarbiaujant su kitais profesionaliais teatrais, sukurta vienuolika spektaklių, kuriuos statė žinomi Lietuvos ir užsienio režisieriai Jonas Vaitkus, Agnius Jankevičius, Artūras Areima, Vincent Thomasset, Jean-Cyril Vadi (Prancūzija) bei jaunieji menininkai – programos studentai Eimantė Urmonaitė, Arnis Aleinikovas, Rokas Lažaunykas. Spektakliai sužibėjo Lietuvos teatro padangėje ir jų kūrėjams pelnė aukščiausius teatro meno įvertinimus – „Auksinių scenos kryžių“, „Kristoforų“ ir „Fortūnų“ nominacijas ir apdovanojimus.

Nuo 2015 m. besitęsiantis renginių ciklas „Uždaras vakaras – persona grata“ į teatro sceną diskusijai kviečia žymiausius Lietuvos kultūrą ir mentalitetą įtakojančius intelektualus. Čia viešėjo aktoriai Juozas Budraitis ir Jūratė Onaitytė, režisieriai Aidas Giniotis, Agnius Jankevičius,  Ignas Jonynas, Jonas Vaitkus ir Gintaras Varnas, rašytojai ir poetai Marius Ivaškevičius, Herkus Kunčius, Aidas Marčėnas, Rolandas Rastauskas ir Kristina Sabaliauskaitė, scenografas Sergejus Bocullo, dainininkai Jurgis Didžiulis ir Marijonas Mikutavičius, filosofai Leonidas Donskis, Arūnas Gelūnas ir Gintautas Mažeikis, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis, istorikas Egidijus Aleksandravičius. Šie renginiai tapo laukiami vis platesnės ne tik Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų auditorijos.

Programos pristatymas (video)