Šalių finansinio susietumo formavimosi vertinimas tarptautiniame finansiniame tinkle (Ekonomika 04 S)

• VardasAsta
  • PavardėGaigalienė
  • Vadovasprof. habil. dr. Zigmas Lydeka
  • Data2013 12 19
  • KryptisEkonomika

Anotacija

Tarptautinei finansų sistemai įgaunant kompleksinio tinklo struktūrą, finansiniai ryšiai tarp šalių tapo netrivialūs, o šalių finansinio susietumo kompleksiškumas išaugo. Kokie požymiai sąlygoja šalių finansinio susietumo formavimąsi ir kaip kompleksiškai jį įvertinti tarptautiniame finansiniame tinkle yra aktuali mokslinė problema. Tyrimo tikslas – identifikavus finansinius ir struktūrinius šalių finansinio susietumo požymius, parengti kompleksinį šalių finansinio susietumo formavimosi vertinimo modelį bei jį patikrinti empiriškai. Pirmoje disertacijos dalyje atskleidus poreikį tarptautinę finansų sistemą konceptualizuoti kaip tarptautinį finansinį tinklą, vertinami šalių finansinio susietumo sampratos, aprėpties pokyčiai. Išskiriamos teorinės šalių finansinio susietumo formavimosi tarptautiniame finansiniame tinkle prielaidos ir įvertinimo galimybės. Antroje disertacijos dalyje pasiūlytas vertinimo modelis, apimantis šalių finansinio susietumo požymius, grindžiamus tiek finansinių ryšių verte, tiek jų struktūra. Sukurto modelio pagrindu buvo numatytas šalių finansinio susietumo formavimosi tarptautiniame finansiniame tinkle vertinimo nuoseklumas. Sudarant vertinimo algoritmą, taikomi struktūrinės (tinklinės) analizės ir ekonometrinės analizės metodai. Trečioje disertacijos dalyje sudarytas vertinimo modelis tikrinamas tarptautinėje portfelinių investicijų rinkoje. Tyrimo rezultatai pasitelkiami iškeltoms tyrimo hipotezėms tikrinti. Numatomos galimos tolesnių tyrimų kryptys. Atskleidžiamas praktinis tyrimo rezultatų pritaikomumas.