Proporcingumo principas Europos arešto orderio išdavimo ir vykdymo procese

• VardasSimona
  • PavardėŽižienė
  • Vadovasprof. dr. Edita Gruodytė
  • Data2022-11-10
  • KryptisTeisė

Anotacija

Šis mokslinis tyrimas prisideda prie tyrimų, analizuojančių pagal EAO perduodamo asmens žmogaus teisių apsaugą EAO sistemoje. Moksliniame tyrime atliekama sisteminė žmogaus teisių įtakos EAO sistemos veikimui analizė atskleidžiant proporcingumo principo taikymo reikšmę EAO sistemai ir principo taikymo galimybes EAO išdavimo ir vykdymo procese. Įvertinama ar ir kokiu būdu žmogaus teisės drauge gali sukurti prielaidas supaprastintos asmenų perdavimo sistemos veikimui ir būti kliūtimi šios sistemos funkcionavimui, taip atskleidžiamas ir įvertinamas abipusio pripažinimo ir abipusio pasitikėjimo santykis. Analizuojama, ar ES žmogaus teisių apsaugos sistema teisminiame bendradarbiavime baudžiamosiose bylose gali užtikrinti tiek perduodamo pagal EAO asmens žmogaus teises, tiek supaprastinto asmenų perdavimo tarp valstybių narių sistemos veikimą. Vertinama kokią reikšmę bendroje ES žmogaus teisių apsaugos teisminio bendradarbiavimo sistemoje turi vienas iš perduodamo pagal EAO asmens žmogaus teisių apsaugos būdų – EAO atitikties proporcingumo principui įvertinimas. Šiame kontekste tyrime vykdoma proporcingumo principo, išduodant EAO, įtvirtinimo proceso, ES rekomendacinio pobūdžio teisinio reguliavimo ir Lietuvos teisinio reguliavimo bei instrumento taikymo praktikos analizė.

Išsamiau