Listinguojamų įmonių korporatyvinio valdymo sistemos vertinimas Baltijos šalyse (Ekonomika 04 S)

• VardasPaulius
  • PavardėVazniokas
  • Vadovasdoc. dr. Kristina Levišauskaitė, prof. dr. Valdonė Darškuvienė
  • Data2011-12-16
  • KryptisEkonomika

Anotacija

Šiuolaikinėje išsivysčiusioje ir globalioje ekonominėje aplinkoje, sudarančioje palankias sąlygas laisvam kapitalo judėjimui, investuotojai, ieškodami ne tik didesnės kapitalo grąžos, bet ir būdų diversifikuodami patiriamą riziką, paskirsto jų daromas investicijas tuo pačiu padidindami veikiančių korporatyvinių įmonių nuosavybės išskaidymą. Šių įmonių vadovai – profesionalūs vadybininkai – tampa faktiniais jų valdomų korporatyvinių įmonių turto valdytojais, atsakingais už efektyvų jo panaudojimą. Kad šis turtas būtų valdomas efektyviai, tenkinant visų išsiskaidžiusių akcininkų ir kitų suinteresuotų asmenų interesus, yra atsakingas specialus korporatyvinio valdymo (angl. corporate governance) institutas. Siekiant atskirti jį nuo kitų valdymo tipų bei parodyti jo vietą ir įtaką visai ekonomikos sistemai, disertacijoje taikant sisteminį požiūrį yra analizuojamas korporatyvinis valdymas, atskleidžiant jo susiformavimo prielaidas, vystymosi raidą ir vidinę struktūrą. Išnagrinėjus pagrindines aptariamą problematiką gvildenančias teorijas yra siūloma korporatyvinį valdymą apibrėžti kaip veiklą, kurią vykdo korporatyvinio valdymo sistema, autoriui pateikiant išsamią šios sistemos struktūrą. Disertacijoje keliama mokslinė problema – kaip įvertinti korporatyvinio valdymo sistemą mikroekonominiu lygiu. Korporatyvinio valdymo sistemos vertinimas yra instrumentas, kurį pritaikius yra nustatomas korporatyvinio valdymo lygis Baltijos šalyse listinguojamose korporatyvinėse įmonėse. Panaudojant šią informaciją yra tiriama korporatyvinio valdymo įtaka korporatyvinių įmonių vertei, leidžianti parodyti korporatyvinio valdymo vietą ir jo įtaką ekonomikai.

Išsamiau