Javų kombainų technologinių procesų poveikio aplinkai analizė

• VardasDainius
  • PavardėSavickas
  • Vadovasprof. dr. Dainius Steponavičius
  • Data2022-09-29
  • KryptisAplinkos inžinerija

Anotacija

Surinktų daugiamečių telematikos duomenų analizė suteikia objektyvų javų kombainų poveikio aplinkai įvertinimą. Nustatytos didžiausią poveikį aplinkai darančios javų kombainų technologinės operacijos bei galimybė tą poveikį sumažinti. Pateikiamas naujoviškas dvejopas telematikos duomenų ir lauko bandymų duomenų analizės metodas, siekiant įvertinti poveikį aplinkai ir nustatyti to poveikio mažinimo galimybes. Buvo pagrįstas IT įrankio, skirto javų kombainų ekonominiams ir aplinkosauginiams rodikliams valdyti, poreikis ir pasiūlytas jo prototipas. Idėjos naujovė slypi tame, kad toks įrankis leidžia lyginti konkrečios žemės ūkio technikos duomenis su kaupiamais daugiamečiais duomenų bazėje saugomais telematikos duomenimis, suteikia galimybių sumažinti poveikį aplinkai, taip pat įvertinti lauko bandymų rezultatus, pateikiant juos kaip poveikį aplinkai CO2 ekvivalentu.

Išsamiau