Buitinių vartotojų teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje

• Data2022-09-30
  • KryptisTeisė

Anotacija

Energetikos sistema, būdama socialinių mokslų tyrimo objektas, apibrėžiama kaip kompleksinis ir daugiasluoksnis sektorius, kurio uždavinys yra užtikrinti sąžiningą ir teisingą energijos paslaugų prieinamumą visoms suinteresuotoms šalims. Taigi, tai sistema su sutampančiais, konkuruojančiais ir vienas kitam prieštaraujančiais uždaviniais, sudedanti iš asmeninės ir visuomeninės sferų per gerovės sampratą. Tokia reikalavimų įvairovė kyla iš energetinio saugumo, teisingumo ir tvarumo reikalavimų energetikos sistemai. Atitinkamai, kyla poreikis nustatyti socialinio teisingumo reikalavimus atitinkančius kriterijus, leisiančius vertinti egzistuojantį teisinį reguliavimą ir veikiančius kaip gairės tolimesniam energetikos sistemos reguliavimo vystymuisi.
Tyrimo tikslas yra nustatyti ar teisė į elektros energijos tiekimą Europos Sąjungoje įtakoja buitinių vartotojų galimybes realizuoti individualius elektros energijos paslaugų poreikius siekiant savo gerovės. Atsižvelgiant į išsikeltą tikslą, tyrime konceptualizuojama nuosekli energetinio teisingumo koncepcija, pritaikyta nustatyti energetinio neteisingumo atvejus elektros energijos paslaugų prieinamumo procese. Taip pat struktūrizuojamas Europos Sąjungos teisinis reglamentavimas, siejamas su teise į elektros energijos tiekimą, kaip sudarančius vidinius ir išorinius komponentus, teisinio reguliavimo mechanizmus ir priemones. Galiausiai sukuriama Grindžiamoji teorija apie buitinių vartotojų elektros energijos paslaugų prieinamumo procesą, kuri leidžia nustatyti Europos Sąjungos teisinio reglamentavimo ir energetinio teisingumo sampratos probleminius aspektus.

Išsamiau