Aplinkos veiksnių įtakos verslo ciklų sinchronizacijai vertinimas (Ekonomika 04 S)

• VardasAsta
  • PavardėKamandulienė
  • Vadovasprof. habil. dr. Zigmas Lydeka
  • Data2011-12-20
  • KryptisEkonomika

Anotacija

Verslo ciklų sinchronizacijos reiškinio atpažinimas socialiniuose moksluose paskatino daugelio skirtingų sričių tyrėjų (fizikų, ekonofizikų, ekonomistų) domėjimąsi šiuo fenomenu. Kokie aplinkos veiksniai lemia šalių verslo ciklų sinchronizaciją ir kaip įvertinti šių veiksnių poveikį bei tarpusavio sąsajas yra aktuali mokslinė problema Tyrimo tikslas – identifikavus sinchronizaciją tarp šalių verslo ciklų, kompleksiškai įvertinti šį fenomeną lemiančių aplinkos veiksnių įtaką, statinį požiūrį papildant dinaminiu. Disertacijos tyrimas apima esamų mokslinių įžvalgų ir atliktų empirinių tyrimų lyginamąją analizę. Sudarant verslo ciklų sinchronizacijos ir ją lemiančių veiksnių vertinimo algoritmą, taikomi modeliavimo ir ekonometrinės analizės metodai. Pirmojoje disertacijos dalyje apibrėžiama, kas yra laikoma verslo ciklais šios disertacijos kontekste, sinchronizacijos sampratos probleminiai aspektai, pateikiama verslo ciklų sinchronizaciją lemiančių veiksnių klasifikacija. Antrojoje disertacijos dalyje parengiama verslo ciklų sinchronizaciją lemiančių veiksnių vertinimo metodika (sudaromi verslo ciklų sinchronizacijos ir ją lemiančių veiksnių statiniai ir dinaminiai rodikliai, apjungiami į ekonometrinį modelį, pagrindžiami tyrimo metodai). Trečiojoje disertacijos dalyje pristatomi verslo ciklų sinchronizacijos ir ją lemiančių aplinkos veiksnių įtakos tyrimo rezultatai Europos Sąjungos šalyse ir statiniu, ir dinaminiu požiūriu. Parodomas praktinis tyrimo rezultatų pritaikomumas.

Išsamiau