Tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimo modelis (Vadyba ir administravimas 03 S)

• VardasAndrius
  • PavardėRakickas
  • Vadovasprof. habil. dr. Remigijus Čiegis
  • Data2010-12-03
  • KryptisVadyba ir administravimas

Anotacija

Tiekimo grandinės valdymo paradigma aprėpia skirtingas mokslines sritis, integruoja įvairų empirinių tyrimų spektrą, tačiau tiekimo grandinės procesų valdymo kiekybinis vertinimas yra mažai tyrinėta sritis, leidžianti suvokti ne tik procesų filosofinius-vadybinius pagrindus, bet ir jų apčiuopiamą bei išmatuojamą išraišką, išvengiant procesų nesuderinamumo. Pažymėtina, kad vadybos srities moksliniuose šaltiniuose tiekimo grandinės procesų valdymas yra disocijuojamas į tiekimo grandinės bei procesų valdymo tyrimų kryptis, analizuojant šiuos reiškinius atskirai. Disertaciniame darbe atlikta tiekimo grandinės sampratos sisteminė analizė, nustatytos tiekimo grandinės dalyvių struktūrų modifikacijos, patikslinta tiekimo grandinės sąvoka, suformuluotos tiekimo grandinės valdymo bei procesų atotrūkio sąvokos, numatyti verslo proceso vertinimo būdai atotrūkio aspektu. Sukuriamas ir pagrindžiamas tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimo modelis, kurio pagalba kiekybiškai apskaičiuojami procesų koeficientai, procesų atotrūkio koeficientai ir nustatomos mudos. Modelis apima: tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimo poreikio nustatymą, tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimo priemonių ir metodų rinkinį, procesų įvertinimą, tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimą (atotrūkius), tiekimo grandinės procesų valdymo vertinimo filtrą, tiekimo grandinės procesų valdymo tobulinimo kryptis. Modelis gali būti taikomas kaip universali priemonė, analizuojant skirtingus tiekimo grandinės dalyvius. Empiriniu tyrimu nustatytas ir organizacijos ekspertų refleksija patvirtintas naudojamų metodų pritaikomumas bei gautų duomenų pagrįstumas.

Išsamiau