Darbuotojų poreikių tenkinimu grindžiamas darbo motyvacijos proceso vystymas organizacijoje (Vadyba ir administravimas 03 S)

• VardasDanguolė
  • PavardėŠavareikienė
  • Vadovasprof. habil. dr. Povilas Zakarevičius
  • Data2011-10-27
  • KryptisVadyba ir administravimas

Anotacija

Darbuotojų poreikių tenkinimas, realizuojant asmens fiziologinius bei intelektinius gebėjimus aktyvioje darbinėje veikloje, suponuoja tiesiogines sąsajas su organizacijos rezultatyvumu, įtakojančiu individo, organizacijos ir visuomenės gyvavimo kokybę, todėl darbo motyvacijos proceso vystymo problemos sprendimas suvoktinas per motyvavimo mechanizmų paiešką ir diegimą, tuo ir grindžiamas darbo motyvacijos vystymo konceptualios analizės bei empirinio tyrimo aktualumas. Organizacijų veiklos rezultatyvumo paieškos, sąlygojamos stiprėjančios globalinės konkurencijos, nukreipia tyrėjų dėmesį į darbo motyvacijos teikiamų galimybių platesnį išnaudojimą, skatina kurti ir diegti naujus darbo motyvacijos modelius organizacijose. Tiek globaliniu aspektu, tiek Lietuvoje yra konkretus mokslininkų įdirbis, nagrinėjant darbo motyvacijos prigimtį bei jos svarbą, aktyvinant organizacijos personalą, tačiau pasigendama detalesnių darbo motyvacijos studijų, konkrečių darbo motyvacijos modelių, kaip vystyti darbo motyvacijos procesą organizacijoje, reaguojant į šiuolaikinius pokyčius organizacijoje, kaip sustiprinti darbo motyvaciją ir pilniau patenkinti organizacijos personalo poreikius.

Disertaciniame darbe pagrindžiamas bei sukuriamas teorinis darbo motyvacijos proceso vystymo, sąveikaujant su DLM, modelis, pateikiant jo formavimo principus ir instrumentus. Modelis pasitarnauja darbo motyvacijos stiprinimui organizacijoje, pasitelkus naujai siūlomą darbo motyvacijos konceptą – darbo motyvacijos lauką (DML). Pristatomas darbo motyvacijos lygio vertinimas Lietuvos organizacijose, pateikiami empirinio tyrimo rezultatai, identifikuojant Lietuvos organizacijų personalo atskirų grupių poreikių prioritetus, atskleidžiant jų tenkinimo galimybes per kompleksinės darbo motyvacijos sistemos formavimą.

Išsamiau