Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/57860
Type of publication: Straipsnis mokslo, meno, kultūros, profesiniuose leidiniuose / Article in science, art, culture, professional publications (S7)
Field of Science: Etnologija / Ethnology (H006)
Author(s): Račiūnaitė-Paužuolienė, Rasa
Title: Pokalbis su Oksfordo universiteto vizualinės antropologijos profesoriumi Marcusu Banksu
Is part of: Lietuvos etnologija : socialinės antropologijos ir etnologijos studijos = Lithuanian ethnology: studies in social antropology and ethnology. Vilnius : Lietuvos istorijos institutas, 2014, T. 14(23)
Extent: p. 233-245
Date: 2014
Keywords: Banksas, Marcucas;Antropologija;Oksfordo universitetas;Banks, Marcus;Visual anthropology;Oxford university
Abstract: Marcusas Banksas yra Oksfordo universiteto Socialinės ir kultūrinės antropologijos instituto (Institute of Social and Cultural Anthropology) vizualinės antropologijos profesorius, dabartinis Antropologijos mokyklos ir etnografijos muziejaus direktorius. Mokslininkas, antropologijos studijas pradėjęs Kembridžo universitete, kaip antropologas susiformavo lauko tyrimuose Indijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur tyrinėjo džainų bendruomenės socialinę organizaciją. Šia tema yra publikavęs monografiją Džainizmo organizacija Indijoje ir Anglijoje (Organizing Jainism in India and England) (1992). Įsitraukęs į lauko tyrimus tarp dviejų džainų bendruomenių – Indijoje Gudžarato valstijoje ir imigrantų džainų grupės, gyvenančios Leičesterio mieste Anglijoje, – autorius pristato džainizmą kaip religinę tradiciją. M. Banksas siekia atskleisti džainų tapatybę analizuodamas jų socialinę ir religinę organizacijas. Pirmoje knygos dalyje aptardamas džainų religines ir kastų organizacijas Indijoje, Džamnagaro mieste, atskleidžia, kaip džainai iš Gudžarato valstijos emigravo į Rytų Afriką pamažu transformuodami savo organizacijas. Antroje knygos dalyje jis žvelgia į naujas organizacijos formas, susiformavusias džainų grupėje, atvykusioje į Leičesterį iš Rytų Afrikos, kurios pakeitė patį džainizmo suvokimą. M. Banksas atkreipia dėmesį į tai, kaip religinės grupės naudoja ir keičia miesto erdves suteikdamos joms naujas prasmes. Knygoje išryškėja džainų bendruomenės ir religinės organizacijos Indijoje bei Jungtinėje Karalystėje lyginamasis aspektas
Internet: http://talpykla.istorija.lt/handle/99999/1201
Affiliation(s): Humanitarinių mokslų fakultetas
Kultūrų studijų katedra
Vytauto Didžiojo universitetas
Appears in Collections:Universiteto mokslo publikacijos / University Research Publications

Files in This Item:
marc.xml9.23 kBXMLView/Open

MARC21 XML metadata

Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats

Page view(s)

140
checked on Jan 7, 2020

Download(s)

10
checked on Jan 7, 2020

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.