VDU pirmą kartą įteiktos V. ir S. Čepukėnų vardinės stipendijos
Vytauto Didžiojo universitete (VDU) šiemet pirmą kartą buvo įteiktos dr. Vaclovo ir dr. Stefanijos Čepukėnų vardinės stipendijos studentams už išskirtinį indėlį į prancūzų kalbos ir frankofonijos kultūros puoselėjimą bei sklaidą visuomenėje.
Stipendijos buvo įteiktos Humanitarinių mokslų fakulteto Vokiečių kalbos ir komunikacijos studijų bakalauro studentei Irmai Jokštytei-Stanevičienei, Istorijos studijų bakalauro studentei Karinai Korsakovai ir Profesinės pedagogikos studijų studentei Brigitai Misevičiūtei.
Stipendijos įteikimo ceremonijoje dalyvavo ne tik universiteto atstovai, bet ir VDU absolventė, Labdaros ir paramos fondo „Kazickų šeimos fondas“ Niujorko skyriaus vykdomoji direktorė Neila Baumilienė, kurios iniciatyva kartu su „Kazickų šeimos fondo“ palaikymu, buvo įsteigta ši stipendija, skirta dr. V. ir S. Čepukėnų veiklai ir atminimui pagerbti. Į ceremoniją taip pat atvyko dr. V. ir S. Čepukėnų dukra Milda Krivickienė ir Lietuvoje trumpam viešintys Kazickų šeimos nariai Jonas ir Marcie Kazickai.
Kalbėdama M. Krivickienė džiaugėsi tuo, jog jos ir sesers Rasos tėvų indėlis į akademinį VDU gyvenimą ir filantropinę veiklą sulaukė pripažinimo. Taip pat dėkojo Neilai Baumilienei, kurios iniciatyva, įkurti stipendiją, rado platų atgarsį ir Kazickų fondui, kuris parėmė šį kilnų tikslą bei VDU administracijai ir Užsienio kalbų instituto kolektyvui, prisijungus prie šios kilnios misijos. Sveikindama konkurso laureates, M. Krivickienė linkėjo studentėms sėkmės tolimesniuose darbuose. „Uoliai kopkite karjeros laiptais ir tapkite pavyzdžiu kitiems bei spindėkite meile, domėtis ir puoselėti prancūzų kalbą“.
Laureatė Karina Korsakova džiaugėsi įvertinimu ir už tai padėkojo savo prancūzų kalbos dėstytojai Dainai Kazlauskaitei bei akcentavo Academia cum laude studijų svarbą ir jų metu suteiktą didžiulę pagalbą, kuriant ryšį su prancūzų kalba ir jos kultūra.
Laureatė Irma Jokštytė-Stanevičienė pastebėjo, jog kiekviena kalba yra lyg vartai į platesnes galimybes bei patirtis. „Prancūzų kalba yra didelis atradimas mano studijų programoje. Pabaigusi mokslus aš galėsiu vartoti net tris užsienio kalbas ir labai džiaugiuosi, kad tarp jų yra ir prancūzų kalba, nes ji labai plati – tiek bendruomenės, tiek kultūros, kuri yra labai svarbi ir visos Europos gyvenimui, prasme“.
Laureatė Brigita Misevičiūtė padėkojo už suteiktą dar didesnę prasmę prancūzų kalbai bei pasidžiaugė, jog dabar ši kalba užima didžiulę dalį jos gyvenime – studentė puoselėja ją dirbdama prancūzų kalbos mokytoja.
Visos trys studentės džiaugėsi, galėdamos būti šios akademinės bendruomenės dalimi ir dėkojo už palaikymą bei suteiktą galimybę jauniems žmonėms, būti dar geresniems, stipresniems akademinėje veikloje.
Kazickų šeimos nariai Jonas ir Marcie Kazickai taip pat pasveikino laureates gavus šį apdovanojimą ir džiaugėsi, jog šią simbolinę akimirką galėjo būti kartu ir susitikti su stipendijomis gavėjomis. „Daugelis mokytojų sako, jog didžiausias jų darbo apdovanojimas yra matyti, kaip mokiniai pasiekia puikių rezultatų, tad mes esame labai dėkingi, jog galėjome suvaidinti nedidelį vaidmenį jūsų gyvenime“.
Apie dr. Vaclovą ir dr. Stefaniją Čepukėnus
Dr. Vaclovas ir dr. Stefanija Čepukėnai – Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai, Lietuvos patriotai, visą savo profesinį gyvenimą dalyvavę pilietiniame Lietuvos gyvenime, vykdę filantropinę veiklą, daug laiko ir lėšų skirdami tiems, kurie neturėjo pakankamai išteklių siekiant tinkamo išsilavinimo.
Dr. Vaclovas Čepukėnas – aktyvus Lietuvos ginkluotos rezistencijos dalyvis ir Antrojo pasaulinio karo metais veikusios Tėvynės apsaugos grupės kovotojas-savanoris, psichologijos mokslų daktaras, už aktyvią visuomeninę veiklą įvertintas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanoriu medaliu, mokykloje ir universitete dėstė prancūzų kalbą.
Dr. Stefanija Čepukėnienė – humanitarinių mokslų daktarė, VDU dėstytoja, prancūzų kalbos profesorė.
Išsamesnę dr. Vaclovo ir dr. Stefanijos Čepukėnų biografiją jų dukrų, Mildos ir Rasos Čepukėnaičių, atsiminimuose rasite čia.
Informacija anglų ir prancūzų kalbomis