Universiteto dėstytojų ir jų studentų savireguliacinis mokymasis socialiniuose internetiniuose tinkluose (Edukologija 07 S)

• VardasJudita
  • PavardėKasperiūnienė
  • VadovasProf. dr. Sigitas Daukilas
  • Data2017-05-30
  • KryptisEdukologija

Anotacija

Disertacijoje nagrinėta, kaip vyksta universitetų dėstytojų ir jų studentų savireguliacinis mokymasis socialiniuose internetiniuose tinkluose. Mokymąsi skatinantis pasitikėjimu grįstas dėstytojo bei studento tarpusavio ryšys plėtojasi ne tik auditorijoje ar klasėje formaliai numatytu laiku, bet ir socialiniuose internetiniuose tinkluose. Universitetų dėstytojų savireguliacinį mokymąsi atskleidžia esminė grindžiamosios teorijos kategorija Kūryba tinkle. Įsitraukę į socialinių internetinių tinklų veiklas dėstytojai kuria bei kitiems populiarina mokslą bei studijas. Studentų savireguliacinį mokymąsi paaiškina esminė grindžiamosios teorijos kategorija Žinių konstravimas virtualioje erdvėje. Studentams socialiniai internetiniai tinklai yra įrankis palaikyti ryšį su grupės ar kurso draugais, sužinoti naujienas. Virtualiai susijungus dėstytojui bei jo studentams, konstruojamos įvairios informacijos ir žinių grandinės. Studentai neskiria, kokias žinias gavo formalių studijų metu, kokias – dalyvaudami tinklo veiklose. Socialiniai internetiniai tinklai dėstytojui ir studentui, turintiems skirtingas išankstines patirtis ir įvaldžiusiems mokėjimą mokytis, leidžia įsitraukti į žinių bei mokymosi kelio konstravimą. Turinys, viešinamas socialiniuose internetiniuose tinkluose, yra nuolat atnaujinamas visų virtualių dalyvių. Socialiniuose internetiniuose tinkluose aktyviai mokomasi individualiai ir grupėje, bendradarbiaujama, ugdomi komandinio darbo įgūdžiai. Dėstytojo, siekiančio panaudoti socialinius internetinius tinklus studijose uždavinys – ne tik pačiam viešinti akademinį turinį, bet ir bendradarbiaujant koordinuoti ir aktyvinti virtualių grupių veiklas. Įvaldžius socialinius internetinius tinklus ir aktyviai įsijungus į virtualias veiklas, keičiamos išankstinės nuostatos, atsiveriama, nugalima viešumo baimė ir akademiškai augama.

Išsamiau