Visos naujienos

Minint atkūrimo 35-metį – pažintys su universiteto žmonėmis

Vytauto Didžiojo universitetui švenčiant atkūrimo ir artes liberales studijų atsiradimo Lietuvoje 35-metį, kviečiame žiūrėti specialią VDU videoįrašų seriją, kurioje – nuoširdžios pažintys su universiteto žmonėmis, kuriuos visus vienija artes liberales dvasia.

VDU atkūrimo 35-mečio proga – tarptautinis forumas

3383 1

„Gyvename nuolatinių pokyčių eroje: keičiasi technologijos, keičiasi visuomenė, keičiasi ir pati universiteto idėja. Nors gyvename nenuspėjamomis sąlygomis, nuolat išgyvename krizes, kurioms spręsti reikalingas tarpdiscipliniškumas, platus išsilavinimas, tačiau vyrauja įsitikinimas, kad klestėjimą ar bent jau ekonominį saugumą užtikrina tik siauros vienos srities studijos. Ką turėtų daryti universitetai: tenkinti trumpalaikius visuomenės poreikius ar tapti vedliais, padedančiais pasiekti pilnavertišką, toliaregišką pažangą?“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis, pristatydamas balandžio 26 d. vyksiantį tarptautinį akademinį forumą „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“.

VDU ŠA Ukrainos centre lankėsi Europos Tarybos Generalinė Sekretorė

Balandžio 19 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje esančiame Ukrainos centre lankėsi Europos Tarybos (ET) Generalinė Sekretorė Marija Pejčinović Burić, Pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė.

Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą

Šiuolaikinės skaitmeninės technologijos transformuoja Lietuvos aukštąsias mokyklas – šiandien jos integruojamos į studijų procesą, darbuotojų profesinių kompetencijų ugdymą, kuriamos naujos, inovatyvios studijų ir mokymų programos. Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras kartu su Vytauto Didžiojo universitetu suteikė galimybę dėstytojams dalyvauti skaitmeninės transformacijos mokymų programoje „Aukštųjų mokyklų dėstytojų skaitmeninės transformacijos kompetencijų tobulinimo mokymai“. Jų metu VDU dėstytojai tobulino savo skaitmenines kompetencijas ir sukūrė daugiau nei 100 interaktyvių skaitmeninių mokomųjų priemonių, kuriuos vėliau integravo į savo studijų dalykus. Mokymų programa buvo vykdoma įgyvendinant projektą „Skaitmeninė švietimo transformacija“ („EdTech“) ir susilaukė aktyvaus visos universiteto bendruomenės įsitraukimo.

„VDU Sporto Mokslo Klinika“: inovatyvios žinios ir gerosios praktikos

Balandžio 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto Prezidento Valdo Adamkaus Sporto centre vykusiame sporto trenerių forume „VDU sporto mokslo klinika“ susibūrė sporto srities profesionalai – VDU Švietimo akademijos dėstytojai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, sporto, treneriai, profesionalūs sportininkai, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo atstovai, sporto studijų studentai. Sporto trenerių forumas pritraukė beveik šimtą susidomėjusių dalyvių. Susirinkę treneriai iš visos Lietuvos turėjo galimybę išgirsti Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkus, kurie dalinosi naujausiais mokslo atradimais, aukšto meistriškumo treneriai pristatė inovatyvius sprendimus praktikoje. Organizatorių teigimu, šis renginys unikalaus formato, kadangi pirmiausiai visi dalyviai buvo pakviesti išgirsti naujausias mokslines žinias, o antroje dalyje galėjo išbandyti net keturias praktines veiklas.

Prasideda didysis tulpių žydėjimas VDU Botanikos sode Kaune

Nors orai šiluma nelepina, tačiau Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo didysis tulpių žydėjimas jau pasirengęs tikram spalvų sprogimui: trečiąją balandžio savaitę pradėjo masiškai skleistis Darvino hibridai, Fosterio, pilnavidurės tulpės, pradeda skleistis Triumfo ir net tokios įprastai vėlyvos kaip lelijažiedės, papūginės ar Coronet tulpės. Iš viso šiemet savo kolekcijoje VDU Botanikos sodas Kaune eksponuoja apie 450 tulpių veislių iš visų 16 grupių, kurių apžiūrėti, susipažinti su retomis, įdomiomis, neregėtomis tulpėmis lankytojai atkeliauja net iš atokiausių Lietuvos kampelių.